na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Maksymalny poziom płynu chłodniczego w zbiorniku phantom 8 1 713 2016-Sty-13, 20:06
Ostatni post: M4R10
  {A} 2.0 DTI - Błąd 2 - układ chłodzenia celius 1 611 2015-Gru-27, 13:40
Ostatni post: racool
  {A} Czujnik płynu chłodzącego - usterki, diagnoza, naprawa jarojk 37 10 625 2015-Maj-15, 06:44
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} P0530 - Czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego A/C - układ otwarty - stale
Jak w temacie. Komputer wyrzuca mi dokładnie taki opis błędu. A teraz opiszę jak wygląda problem. Otóż po odpaleniu auta klima ładnie chłodzi ale im dłużej działa tym słabiej chłodzi i tym szybciej zaczyna pracować. Czyli dobrze działa przez np 5 minut a potem chłodzi coraz gorzej za to coraz szybciej. Czy ktoś miał taką ciekawostkę ?? Czy wystarczy ją po prostu nabić (chociaż dziwi mnie to że jeśli jest pusta to i tak przez jakiś czas chłodzi) ?? Nie mam kasy by jeździć po magikach więc póki co staram się rozwiązać problem na własną rękę.
Odpowiedz
Hej.
Jeżeli nie jesteś pewien czy jest pusta proponuje sprawdzić to w taki sposób:
- odkrec zabezpieczenie poniżej jest zaworek działający jak wentyl w oponie. Jak to wcisniesz to powinno syczec.

Jeżeli nie będzie to brak czynnika.

Czujnik można podmienić bez konieczności spuszczania czynnika od znajomego i będziesz wszystko wiedział.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Problem. Rozwiązany. Uszkodzony czujnik wałka rozrządu powodował to że komputer głupiał i nie dawał zasilania na klimę. Po wymianie czujnika wałka zniknął problem z klimą tak jak i inne problemy które miałem (komputer pokazywał do tego awarię pedału gazu i przepustnicy).
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości