na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI -  Zafira B 2008 - Check Engine, kontrolka serwisu i utrata mocy po wyprzedzaniu. Kkrzysztof 9 528 2017-Kwi-05, 08:21
Ostatni post: Kaliope
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH -  2279 (56) sprawdzone wszystko i dalej muł gauer 6 1 017 2016-Maj-27, 20:34
Ostatni post: t0m3k1
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Brak mocy, utrata mocy w 1.9 cdti Rhaaziel 188 47 383 2015-Wrz-23, 08:30
Ostatni post: pawlonik
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DTH -  Brak mocy, brak pomysłów, wszystko sprawdzone
Braki w mocy nie mają nic wspólnego z elektryką. Ale fakt faktem, dziwnie Ci skacze z 13.9 na 14.1 i z powrotem. U  mnie tak nigdy nie ma. Tzn zmienia się z np 13.9 na 14.1 ale po drodze pokaże jeszcze 14.0. U ciebie omija wartości pośrednie i druga sprawa, u ciebie to dużo szybciej skacze niż u mnie.
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Ja bym odkręcił i sprawdził DPF, może być przypchany i na wolnych nie daje rady się wydmuchać i się robi muł a przy turbinie się przeciska.
Miałem 1,9 to nie chciała właśnie pracować na wolnych po prostu gasła, jak ją wkręcił na obroty to jakoś jechała.
A możesz dla testu wykręcić pierwszą sondę i zostawić dziurę, będzie głośna ale możesz sprawdzić czy coś lepiej będzie jechać na wolnych.
oki
Odpowiedz
Będzie problem ze sprawdzeniem DPFa. Można go jakoś sprawdzić bez odkręcania?

3 dni po czyszczeniu EGRa i boost sensora auto zaczęło normalnie jeździć i utrzymuje się tak do dzisiaj?. Może jakoś komputer się dostosował do nowych(wyższych) wartości?
Odpowiedz
Monitoruj saturacje DPF opcomem, do ilu się zapycha, do ilu spada po wypalaniu i co ile się wypala.
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
(2017-Lip-17, 12:37)Kaliope napisał(a): Monitoruj saturacje DPF opcomem, do ilu się zapycha, do ilu spada po wypalaniu i co ile się wypala.

Nie mam opcoma, ale mam jakiś zwykły "zabawkowy" interfejs i aplikację DPF Info, która pokazuje że wypala się przy ok 95%(nie pamiętam dokładnie) i schodzi do ok 20%. Nie wiem tylko czy aplikacja pokazuje prawdziwe wartości.

(2017-Lip-17, 12:37)Kaliope napisał(a): Monitoruj saturacje DPF opcomem, do ilu się zapycha, do ilu spada po wypalaniu i co ile się wypala.

Nie mam opcoma, ale mam jakiś zwykły "zabawkowy" interfejs i aplikację DPF Info, która pokazuje że wypala się przy ok 95%(nie pamiętam dokładnie) i schodzi do ok 20%. Nie wiem tylko czy aplikacja pokazuje prawdziwe wartości. Wypala się co 400 - 700 km w zależności od tego ile jeżdżę po mieście. Na trasie potrafi się wypalić raz na ok 900 - 1000 km, z czego to raczej dzieje się tylko w okresie wakacyjnym bo w większości auto użytkowane jest w mieście niestety.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości