na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ZC] 1,4 czy 1,6 - która lepsza pi LPG Michał Kamoń 63 8 639 2017-Lut-05, 22:19
Ostatni post: Bamber
  {LPG} LPG do ZC 1.8 140KM, A18XEL oraz A18XER mikulin2 4 1 870 2015-Sty-08, 09:37
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fabryczny zbiornik LPG w ZC 1.4T
Witam,
czy ktoś tu na forum ma ZC z instalką fabryczną i mógłby wrzucić lub podesłać na priv kilka fotek oryginalnego zbiornika? Gazownicy mówią, że butla większa niż na 40-45 l  nie wejdzie, a gdzieś czytałem, że  fabryczna instalka ma niby pojemność zbiornika 60l. Zastanawiam się z czego to wynika. Czy to kwestia samego zbiornika, czy może mocowania (brak kosza na zapas), czy też tylne zawieszenie jest jakoś zmodyfikowane (np. brak drążków watta).
Z góry dzięki.
Odpowiedz
Na LPG są dwa zbiorniki walcowe średnicy 28 cm długości 80 cm. W miejscu koła zapasowego. Pojemność nominalna 86 litrów, wchodzi max 65,5 litra (76%). Pewnie można byłoby podgiąć pływak na 80%, weszłoby 3,5 litra więcej. Przejeżdżam na tym w trasie mieszanej 50/50 600 km. Na autostradzie z prędkością 130-135 km/h przejeżdżam na tym 650 km. Oprócz tego wiadomo normalny zbiornik na Pb.
Odpowiedz
(2017-Cze-19, 22:44)DD napisał(a): Na LPG są dwa zbiorniki walcowe średnicy 28 cm długości 80 cm. W miejscu koła zapasowego. Pojemność nominalna 86 litrów, wchodzi max 65,5 litra (76%). Pewnie można byłoby podgiąć pływak na 80%, weszłoby 3,5 litra więcej. Przejeżdżam na tym w trasie mieszanej 50/50 600 km. Na autostradzie z prędkością 130-135 km/h przejeżdżam na tym 650 km. Oprócz tego wiadomo normalny zbiornik na Pb.

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Czy mogę prosić na jakąś fotkę w wolnym czasie? Będzie mi łatwiej dyskutować z gazownikiem, a i innym użytkownikom forum też się pewnie przyda.
Pozdrawiam
Odpowiedz
WROCEK napisał(a):
DD napisał(a):Na LPG są dwa zbiorniki walcowe średnicy 28 cm długości 80 cm. W miejscu koła zapasowego. Pojemność nominalna 86 litrów, wchodzi max 65,5 litra (76%). Pewnie można byłoby podgiąć pływak na 80%, weszłoby 3,5 litra więcej. Przejeżdżam na tym w trasie mieszanej 50/50 600 km. Na autostradzie z prędkością 130-135 km/h przejeżdżam na tym 650 km. Oprócz tego wiadomo normalny zbiornik na Pb.

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Czy mogę prosić na jakąś fotkę w wolnym czasie? Będzie mi łatwiej dyskutować z gazownikiem, a i innym użytkownikom forum też się pewnie przyda.
Pozdrawiam

Od spodu i boków zbiorniki obudowane są jednolitą osłoną (taką wypraską) i absolutnie nic nie widać. Do jej zdjęcia potrzebny jest kanał. Gdy podczas gwarancyjnej wymiany wielozaworu gazu zdjęli osłonę, to widziałem dwa czarne zbiorniki zamontowane w poprzek samochodu. Ciekawostką jest lokalizacja układu wydechowego - aby gorące elementy nie znajdowały się w pobliżu zbiorników gazu to wydech (2 rury pod spodem po bokach) kończy się w połowie auta. Zawieszenie jest takie samo jak w modelu bez LPG, ale niemożliwe jest zastosowanie elektrycznego hamulca postojowego (i bardzo dobrze).
Odpowiedz
Od spodu i boków zbiorniki obudowane są jednolitą osłoną (taką wypraską) i absolutnie nic nie widać. Do jej zdjęcia potrzebny jest kanał. Gdy podczas gwarancyjnej wymiany wielozaworu gazu zdjęli osłonę, to widziałem dwa czarne zbiorniki zamontowane w poprzek samochodu. Ciekawostką jest lokalizacja układu wydechowego - aby gorące elementy nie znajdowały się w pobliżu zbiorników gazu to wydech (2 rury pod spodem po bokach) kończy się w połowie auta. Zawieszenie jest takie samo jak w modelu bez LPG, ale niemożliwe jest zastosowanie elektrycznego hamulca postojowego (i bardzo dobrze).

Poszperałem trochę w sieci, trochę pomęczyłem producentów i oto wynik:
- fabryczny zbiornik walcowy do ZC jest produkcji grupy worthington (m.in. stako)
Ma dokładnie 270mm średnicy, 792 mm długości i 40 l pojemności. Niestety, w sprzedaży rynkowej nie występuje w wersji podwójnej - ta jest przygotowywana specjalnie dla opla. Stąd pewnie różnica parametrów wg danych opla (dochodzi połączenie i być może inne detale). Czyli gdyby ktoś chciał taki podwójny zbiornik zamontować, musi kupić dwa pojedyncze i własnym zakresie jakoś je połączyć. Nie wiem jak to wyjdzie kosztowo, ale pewnie dość drogo. I uwaga: worthington nie prowadzi sprzedaży detalicznej.
Odpowiedz
Hej

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem zafiry tourer z fabryczna instalacja LPG auto zostało sprowadzone z Niemiec i po sprowadzeniu pojawił się problem z oryginalna butla lpg nie posiadała ona papierów na polski rynek homologacji:-( Osoba która mi sprowadziła to auto i załatwiała wszystkie formalności po konsultacji z ASO okazało się ze legalizowanie tej butli to podobno koszt ponad 2 tys a kupno nowej oryginalnej w ASO to koszt 4tys zł. Wiec osoba ta oddala auto do zwykłego gazownika i założyli mi normalna butle z czego jestem niezadowolony bo ma ona pojemności 35l przy 80% napełnienia a wiem ze weszła by tam trochę większa. A na dodatek nie oddal mi tej oryginalnej butl

Cały ten fakt mnie trochę dobija ze musiałem zmienić ten zbiornik na nie oryginalny i muszę częściej tankować czas szukam co by można tam jeszcze założyć.

To taka moja historia
Pozdrawaim
Odpowiedz
Mnie tylko dziwią ceny jakie zostały Ci podane za legalizacje butli..
Cena przeglądu doraźnego, a więc wydanie dokumentów na ważny(czytaj zbiornik który mniej niż 10 lat), to około 100 zł, jeśli zbiorników jest więcej to wielokrotność tej kwoty... Przynajmniej u Nas w firmie tyle płaca klienci za dokument wystawiany przez urzędnika państwowego z TDT..
Pozdrawiam i współczuję ..
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości