na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie tarcze przód 308mm oki Darek 3 127 2018-Paż-19, 21:28
Ostatni post: DjHardy
Żarówka Problem z Listwami Pakietu OPC Zafira C railwayman 3 346 2018-Maj-21, 09:48
Ostatni post: railwayman
  Ciśnienie doładowania turbiny Z20LET Energy24 64 15 945 2018-Mar-20, 11:21
Ostatni post: ryba1
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie świece Zafira A Z20LET
Witam
Mam pytanie jakie polecacie świece do Z20LET + LPG najlepiej GM jedno elektrodowe bo wyczytałem iż takie są najlepsze jednak nigdzie nie doczytałem się konkretnego modelu, a podane linki są już nie aktualne natomiast w książce sam naprawiam z nr wynika iż są to dwuelektrodowe.
Do tej pory miałem DENSO i nie narzekałem, ale padła mi teraz cewka(brak iskry na 4 cylindrze) i myślę, że wraz z nią trzeba by wymienić świece.
Od razu pytanie czy zmniejszać przerwę, ponieważ też się doczytałem takich uwag iż pod gaz najlepiej zmniejszyć przerwę na ok 0,8-0,9.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Odpowiedz
W moim z20let mam obecnie założone świece irydowe Denso z polecenia od gazowników i nie żałuję.

Model: IT02 IK20TT

Grupa: IRIDIUM TWIN TIP

Szukajka się kłania smile
Odpowiedz
Dzięki za informację pifo 
O Denso też słyszałem dużo pozytywnych rzeczy zresztą sam mam i czasami też miałem wypadanie zapłonów na różnych cylindrach szczególnie przy mocnym wciskaniu gazu, dlatego też wyczytałem iż Zośki nie lubią żadnych wymyślnych rzeczy i najlepiej pasują im orginalne części bynajmniej najwięcej jest takich opinii, tym bardziej jak nie są one drogie wiec po co kombinować i przepłacać oraz o zmniejszeniu przerwy ponieważ ja mam u siebie ok 1-1,1 i może to też było przyczyną wypadania zapłonów.

Wiem że szukajka się kłania i za nim zadam pytanie to najpierw sam szukam odpowiedzi, ale dzisiaj jest tyle sprzecznych informacji iż znalezienie jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi przez szereg lat i setki postów graniczy z cudem  Ściana  tym bardziej że czasy i części się zmieniają.
Możesz mi wierzyć lub nie, ale przez dwa dni szukałem nr orginalnej świecy GM jedno elektrodowej dedykowanej do zafiry opc którą ktoś używał i jak ktokolwiek coś doradzał to podawał linka, który już jest nieaktualny a nie symbol. Natomiast w książce Sam Naprawiam podane są nr Boscha, Championa i NGK, oraz również różne przerwy i tak dla Boscha 1mm, a Championa i NGK 0,8mm.

Dlatego też tu zadałem pytanie ponieważ chciałem uzyskać informację od osób, które to maja przetestowane lub zachęcić do dyskusji bo nie od każdej wersji pasuje świeca do OPC, a podawanie ogólnikowych informacji iż najlepsze orginalne GM lub inne nic nie wnosi ponieważ rodzai jest mnóstwo, nie mówiąc już o sprawdzaniu przerwy i nie każda pasuje do każdej wersji a po to jest ten dział aby pod tą konkretną wersję uzyskiwać odpowiedzi bo czasami zwykły dopisek dedykowane do OPC lub Turbo to jest +50% do ceny jak nie lepiej, a chyba nie o to chodzi, lepiej chyba te pieniądze zainwestować inne części.

Sorry za moje wywody, ale nie jestem gościem który jak tylko czegoś nie wie to od razu bez bezmyślnie powiela pytania na forum by się nie mecząc uzyskać gotową odpowiedzi, sam jak tylko mam coś przetestowane to chętnie się podzielę swoją wiedzą jak ktoś pyta.
Odpowiedz
W końcu od tego jest forum smile

Wracając do tematu na tych świecach przejechane mam z 20k i "odpukać" nic złego się nie dzieje smile Nie wypadają zapłony etc...
Swoje zamawiałem stąd http://www.swiece-zaplonowe.pl/ i tą stronę mogę tobie polecić.
Odpowiedz
Ja wczoraj zamontowałem takie:
[Obrazek: 1499249143-1500-x-1125px-DSC00653.JPG]
[Obrazek: 1499249144-1500-x-1125px-DSC00654.JPG]

Cena 240 zł za komplet, ale auto całkiem inaczej jedzie.
Odpowiedz
Ja w opc nie mam gazu, jakie świece polecacie?
Odpowiedz
(2017-Lip-05, 21:19)misio napisał(a): Ja w opc nie mam gazu, jakie świece polecacie?
ori GM
Odpowiedz
"ori GM"
to jakie konkretnie?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości