na dół
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DTH -  DPF - pytanie
Witam,
Mam podejrzenie że moja zosia ma wycięty DPF - przyglądając się tłumikowi ma spaw na środku od góry, ale nie wiem czy to jedyny czy drugi spaw na DPF, uderzając w niego jest dość głuchy dźwięk, auto generalnie nie ma błędów poza EGR (który zamierzam kupić w najbliższym czasie) DPF się wypala.. ostatnio coraz częściej, dziś np przy wypalaniu autem zaczęło trząść i zosia zachowywała się bardzo dziwnie.. Czy to możliwe aby był usunięty DPF i się wypalał? Dodam że podczas wypalania potrafi kopcić np na niebiesko przy dodawaniu gazu, po odpaleniu na czarno, ale tylko chwilke. Jutro, lub w sobotę zamierzam dostać się do tłumika i zobaczyć co się dzieje, ew. podmienić na DPF który mam z Vectry - powinien pasować (silniki Z19DTH) 
Co o tym sądzicie?
PS: zamierzam też wyczyścić ten DPF (o ile go mam) płynem do np. czyszczenia kominków i zobaczymy jaki będzie efekt - najwyżej podzielę się nim na forum 
Odpowiedz
Jeżeli dpfu by nie było, to podczas wypalania byłaby chmuuuuuura dymu.
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
No taka niebieska była, ale tylko raz, góra dwa. Przy kolejnym wypalaniu chyba nic nie było.. to mnie dziwi
Odpowiedz
Osobiście widziałem wypalanie bez filtra...i wyglądało to dramatycznie
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Potrafi bardzo zakopcić również podczas wypalania przy obecnym DPF-ie. Miałem taki przypadek, gdy podczas procedury wypalania zdarzył się dłuższy zjazd z górki (hamowanie silnikiem) a potem dodałem gazu. We wstecznym lusterku zobaczyłem tylko ogromną czarną chmurę.

Trzęsienie samochodem podczas przyspieszania (tak jakbym jechał po mocno pofałdowanym asfalcie) zdarzało mi się czasami przy uszkodzonym EGR-rze.
Innym objawem było nagłe odcinanie doładowania podczas np. ruszania ze świateł. Podejrzewam, że EGR się otwierał, mimo że silnik był pod obciążeniem.
Niestety wymiana EGR-a pomogła tylko na chwilę (kilka miesięcy). Ostatecznie EGR został zaślepiony i samochód odzyskał wigor.
Astra F X16SZR -> Vectra B Y22DTR -> Zafira B Z19DTH
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości