na dół
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DTH -  DPF - pytanie
#1
Witam,
Mam podejrzenie że moja zosia ma wycięty DPF - przyglądając się tłumikowi ma spaw na środku od góry, ale nie wiem czy to jedyny czy drugi spaw na DPF, uderzając w niego jest dość głuchy dźwięk, auto generalnie nie ma błędów poza EGR (który zamierzam kupić w najbliższym czasie) DPF się wypala.. ostatnio coraz częściej, dziś np przy wypalaniu autem zaczęło trząść i zosia zachowywała się bardzo dziwnie.. Czy to możliwe aby był usunięty DPF i się wypalał? Dodam że podczas wypalania potrafi kopcić np na niebiesko przy dodawaniu gazu, po odpaleniu na czarno, ale tylko chwilke. Jutro, lub w sobotę zamierzam dostać się do tłumika i zobaczyć co się dzieje, ew. podmienić na DPF który mam z Vectry - powinien pasować (silniki Z19DTH) 
Co o tym sądzicie?
PS: zamierzam też wyczyścić ten DPF (o ile go mam) płynem do np. czyszczenia kominków i zobaczymy jaki będzie efekt - najwyżej podzielę się nim na forum 
Odpowiedz
#2
Jeżeli dpfu by nie było, to podczas wypalania byłaby chmuuuuuura dymu.
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
#3
No taka niebieska była, ale tylko raz, góra dwa. Przy kolejnym wypalaniu chyba nic nie było.. to mnie dziwi
Odpowiedz
#4
Osobiście widziałem wypalanie bez filtra...i wyglądało to dramatycznie
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
#5
Potrafi bardzo zakopcić również podczas wypalania przy obecnym DPF-ie. Miałem taki przypadek, gdy podczas procedury wypalania zdarzył się dłuższy zjazd z górki (hamowanie silnikiem) a potem dodałem gazu. We wstecznym lusterku zobaczyłem tylko ogromną czarną chmurę.

Trzęsienie samochodem podczas przyspieszania (tak jakbym jechał po mocno pofałdowanym asfalcie) zdarzało mi się czasami przy uszkodzonym EGR-rze.
Innym objawem było nagłe odcinanie doładowania podczas np. ruszania ze świateł. Podejrzewam, że EGR się otwierał, mimo że silnik był pod obciążeniem.
Niestety wymiana EGR-a pomogła tylko na chwilę (kilka miesięcy). Ostatecznie EGR został zaślepiony i samochód odzyskał wigor.
Astra F X16SZR -> Vectra B Y22DTR -> Zafira B Z19DTH
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości