na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT -  Trzęsie silnikiem przy wyłączaniu - awaria przepustnicy Kaliope 13 3 652 2017-Cze-11, 10:42
Ostatni post: Kaliope
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH - 'terkotatnie' przy przekraczaniu 2200-2500 obr. Rhaaziel 3 1 480 2016-Kwi-02, 07:34
Ostatni post: k@niu
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - Na zapalonym silniku kontrolki pedal gazu nie dziala Szatanek26 15 1 296 2014-Wrz-16, 20:35
Ostatni post: Szatanek26
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DTH -  Cykanie przy dodawaniu gazu pod obciążeniem
Witam,

Od 2-3 tygodni zauważyłem, że silnik mi dziwnie cyka podczas dodawania gazu pod obciążeniem.
Na postoju mogę sobie dodawać gazu i cykania nie słychać.
Cykanie pojawia się od ok. 2 tys. obrotów w górę i jest skorelowane z obrotami silnika - im wyższe obroty tm częstotliwość cykania większa. Wydaje się, że jest głośniejsze im mocniej wcisnę gaz. 
Normalnie nie słychać tego w kabinie. Dopiero po uchyleniu okna i przejeżdżaniu w pobliżu jakiś zabudowań albo ekranów akustycznych. Jeździłem nawet chwilę bez podszybia ale tego cykania nie było słychać - możliwe, że terkot silnika je zagłuszał.

Dwóch mechaników się poddało - nie byli w stanie zdiagnozować problemu. Wykluczyli wtryskiwacze (inny dźwięk) i ewentualne nieszczelności w układzie dolotowym - wtedy by kopcił.

A może to coś w wydechu? Ale czy to możliwe żeby dwóch mechaników nie poznało się na wydechu?

Auto nie straciło mocy, nie kopci, nie ma problemów z odpalaniem, nie wyskoczyły żadne błędy.
Nie mam DPF-a i EGR zaślepiony od kilku lat.

Wiem, że na podstawie takiego opisu trudno cokolwiek powiedzieć ale może ktoś może polecić  jakiegoś dobrego mechanika z okolic prawobrzeżnej Warszawy, który byłby w stanie zdiagnozować coś takiego?
Astra F X16SZR -> Vectra B Y22DTR -> Zafira B Z19DTH
Odpowiedz
Miałem takie cykanie jak opisujesz w corolii w benzynie i w golfie też benzyna. W obu wydmuchana uszczelka pod kolektorem wydechowym.

Na postoju nie było nic słychać. Im większe było obciążenie auta tym cykanie było głośniejsze.

W obu przypadkach robiłem to sam.

Niestety w wawie nie znam ani jednego uczciwego mechanika, więc nie polecę.
Odpowiedz
No właśnie wydawało mi się, że skądś znam ten dźwięk. Czasami (chodząc pieszo) słyszę samochody, które podobnie "cykają".
Sprawdzę trop, który sugerujesz.
Dzięki :-)
Odpowiedz
Warto sprawdzić na początek wink
Odpowiedz
Tu słychać jak cyka nieszczelny kolektor wydechowy

Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Kaliope - tak to jest ten dźwięk. Bardzo podobny.

Mam też już diagnozę. Pęknięta rurka pomiędzy turbo a chłodnicą spalin.
Oryginał 650-700 zł.
Jestem w trakcie poszukiwania jakiejś używki (nawet pękniętej), bo tak naprawdę to przy zaślepionym EGR-rze zupełnie tej rurki nie potrzebuję, bo mogę zaślepić EGR tuż przy kolektorze wylotowym, więc spaliny nawet nie będą trafiac do tej rurki.
Tylko podobno u mnie również jest uszkodzony kołnierz rurki i zaślepka nie będzie się szczelnie trzymać, więc szukam rurki ze sprawnym kołnierzem.
Odpowiedz
Taką rurkę kupisz za max 200zł na alle

np> http://allegro.pl/rurka-egr-opel-cdti-sa...19301.html

Często sprzedają razem z chłodnica spalin, http://allegro.pl/chlodnica-spalin-vectr...70123.html

Załączone pliki
.jpg   rurka turbo chlodnica z19dth.jpg (Rozmiar: 72.38 KB / Pobrań: 8)
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Zaraz skocze do garażu bo chyba gdzieś leżała Jak coś to się odezwę priv
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości