na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 67 478 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  [TUT ZB] M32 - Regulacja mechanizmu zmiany biegów przemeks 21 36 440 2017-Gru-08, 20:12
Ostatni post: wolf80
  {B} M32 - Uszkodzenia skrzyni biegów (zdjęcia z własnych diagnoz) Belfer 7 18 277 2017-Wrz-21, 19:24
Ostatni post: palibrzuch
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} M32 - "terkocze" 3 przy hamowaniu silnikiem
Z opisu wygląda to nie ciekawie. Konkrety można będzie stwierdzić po rozbiórce skrzyni i weryfikacji.

Mirek, wydaje mi się że powinieneś wypowiedzieć się konkretnie na ten temat. Milczenie nie jest najlepszym lekarstwem w tej sytuacji. Dobrze jest zawsze wysłuchać ( przeczytać ) wypowiedzi obu stron.
Odpowiedz
Witam, jak coś nie tak z załączaniem biegów to należy zrobić regulację mechanizmu zmiany biegów. Andrzej B. jechał do mnie 1000 km a wystarczyło zrobić tylko regulację, nie miałem co robić w jego skrzyni ! Sprawa reklamacji masz prawo, rozbiore skrzynie w Twojej obecności i nic nie będzie do wymiany, pokryjesz koszty zdjęcia skrzyni jak Andrzej. Nie rozpisuj sie na forum tylko dzwoń tel zapomniałeś 603 978 275, pozdr
Odpowiedz
Mirek mnie nie obchodzi co jest źle zrobione i co trzeba regulować. Oddałem samochód na gwarancji jaką dostałem przy zakupie i jest nadal źle. Nie interesuje mnie kto gdzie zawinił. Ja na pewno nie będę pokrywał żadnych kosztów, oddałem samochód do naprawy i oczekuję wywiązania się z umowy gwarancji.

Prawie 2 miesiące temu zgłaszałem Tobie i p. Andrzejowi problem. Żaden z Was nie podjął żadnych kroków aby sprawę załatwić. Odsyła jeden do drugiego i tyle.
Odpowiedz
Koledzy zachowajcie się po męsku i załatwcie tą sprawę między sobą. Nie trzeba wciągać w to całego forum. Belfer nie wypiera się, że naprawiał tą skrzynię. Celius zadzwoń do Mirka i uzgodnijcie na spokojnie, bez emocji warunki reklamacji usługi i powtórnej weryfikacji skrzyni. Jeżeli skrzynia nadal nie działa właściwie to wszelkie koszty naprawy powinien pokryć ten kto udzielił gwarancji.

Życzę owocnych i pokojowych negocjacji smile
Odpowiedz
Jak dla mnie bardzo dobrze że takie rzeczy wypływają tu, pan Andrzej chwali się że ma super opinie na forum zafiry w swoich ogloszeniach. Chociaż wcześniej nie słyszałem żadnych to myślałem że jest gościem godnym polecenia , teraz już . . .? Chociaż nie wiem kto bardziej tu ma olewke pan Andrzej czy Belfer
Odpowiedz
Żeby mieć konkretna opinię na ten temat trzeba by wysłuchać wszystkich stron.
Odpowiedz
dlatego zrobiłem znak ? ale z jednej strony błagania o gwarancję a z drugiej olewanie tematu daje do myślenia
Odpowiedz
(2017-Sie-27, 18:16)cichy83 napisał(a): Jak dla mnie bardzo dobrze że takie rzeczy wypływają tu

Zgadzam się. obaj Panowie prowadzą działalność gospodarczą, obaj reklamują się na forum, więc dobrze aby wszystkie opinie na temat ich działalności były na forum. Nie tylko te dobre.

Mirek (@Belfer) skrzynia trafiła na gwarancji Pana Andrzeja z powodu hałasujących łożysk i drżącej trójki. Łożyska wymienione i pięknie, w końcu cicho i to jest fajne. Co do "trójki" to sam mi pokazywałeś przesuwkę od tego biegu, którą u mnie wymieniłeś, bo stara miała wystrzępione zęby na jednym końcu. Mówiłeś też, że na wałku zębatka też jest lekko wystrzępiona ale nie wymaga wymiany. "Trójka" fakt słabiej ale nadal trzęsie się i wydaje dźwięk przeskakujących zębatek podczas hamowania silnikiem (przeważnie w zakresie 2tys do 1.5 tys obrotów). Czy nowa przesuwka nie ma już czasem też wyszczerbionych zębatek ? Bardzo możliwe. Od razu po wyjeździe z warsztatu stwierdziłem na ul. Bukowskiej, ze trójka lata. Od razu to zgłosiłem też Tobie i p. Andrzejowi. Zrobiłem już ponad 5 tys. i wydaje mi się, ze zaczynają się efekty tego niedopatrzenia i np: trzymając rękę na lewarku na 4 biegu, czuć drgania, czasami dość mocne i raczej nie jest to naturalne. Na innych biegach tego nie ma. Czy nowe łożyska przy okazji nie dostały luzu przez to ?? Nie wiem i nie wiem, czy kiedykolwiek się dowiem.

Dziwi trochę fakt braku z Waszej strony jakiejkolwiek chęci sprawdzenia tego, spotkania się, przejechania samochodem. Otrzymywałem tylko stwierdzenia, że wszystko jest zrobione jak powinno być i jest ok lub się "ułoży". Przecież sam nie pojadę do warsztatu, który wymontował i montował skrzynię. Oni robili to na zlecenie p. Andrzeja i to on powinien, tak jak było przy pierwszym razie, anonsować takie zgłoszenie w warsztacie. Od Pana Andrzej dostawałem maile typu:

"Z tego co mowil Mirek jest juz wszystko zrobione."

"Nie jechalem teraz Pana autem.Ale z tego co mowil Mirek to u niego skrzynia bardziej halasuje (a nie widzi potrzeby jej robienia) niz u Pana przed robotą wiec zaczynam podejrzewac ze problemow szyka Pan troche na siłę.
W aucie ma Pan juz wszystko praktycznie nowe. ( sprzeglo, 2masa, skrzynia wyremontowana, Egr wymieniony a mozna bylo go wylaczyc).
Prosze wystopowac."

A po wysłaniu filmiku:
"Nic niepokojacego nie widze.Lewarek moze lekko drgac, jak kopie to jest problem."
A lewarek właśnie "kopie" jak to określił.

To jest podejście do klienta ?? Nie zawalam Was telefonami, nie wystaję pod drzwiami, nie wymuszam, aby było zrobione to już i teraz, ale dwa miesiące zwodzenia to już lekka przesada.
Nie neguję Mirek Twojej fachowości i nie mówię, ze z Twojej strony jest coś źle, ale jako klubowicz (i moderator jednocześnie), kolega (chyba ??) traktujesz tą sprawę mówiąc grzecznie, olewając ją.
Nie neguję też, jakości samochodów sprzedawanych przez Pana Andrzeja i gwarancji którą daje. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupionego samochodu, choć wyszło kilka wad. Możliwe, że koszty gwarancji tego modelu przekroczyły zysk z niego i Pan Andrzej po prostu dokłada do tego. Nie wiem, ale prawdę mówiąc jest to ryzyko jakie podejmuje. Kupowałem u niego m.in. właśnie z powodu gwarantowanego pisemnie przebiegu, bezwypadkowości i gwarancji, wiedząc, że ten model w tym roczniku można było kupić taniej gdzie indziej, ale ...... jak jest z używkami nie muszę pisać. Nawet, szukając następnego samochodu, z miłą chęcią pochylę się nad ofertą Pana Andrzeja z Gorzowa.

Pozostaje tylko niesmak ale i nadzieja na pozytywne zakończenie sprawy.

Pozdrawiam

PS. Mirek (@Belfer) wiesz gdzie m.in. pracuję (czy na Jarochowskiego czy Nowowiejskiego). Jak byś był w pobliżu to daj znać. Zawsze możemy zrobić sobie jazdę testową.
Odpowiedz
Witam, "koledzy ubijacie pianę" nikomu nigdy nie odmówiłem reklamacji ! Naprawiam z forum klubowiczą gratis ! Nawet admin Andrzej jechał ponad 1000 km i nie miałem nic do roboty, problem był z linkami, cięgnami. Przemek nie kupił samochodu od mnie, ja naprawiałem skrzynie Andrzejowi z Gorzowa, już ponad 10 szt. bez reklamacji. Nie zdejmuję skrzyni, nie zakładam brak czasu i możliwości. Czekam na skrzynie i tyle, w której najprawdopodobniej nie będę miał co poprawić, wymienić (diagnoza będzie w obecności właściciela i sprostuje na forum to oczernianie). Nawet po skończonej gwarancji u Andrzeja, ma u mnie jako klubowicz-moder naprawę gratis, teraz może z Huh?,  pozdr
Odpowiedz
Mirek ja nie oczerniam stwierdzam fakty. Pan Andrzej opiera swoje decyzje na Twojej opinii, Ty twierdzisz, ze jest ok, a "trójka" lata. I najlepsze, że jest postawiona opinia, nie widząc samochodu !! 27 WTF ?? Jak już wcześniej napisałem nie obchodzi mnie, kto nie przyłożył się do naprawy, Ty czy warsztat zdejmujący/wkładający skrzynię. Ja stwierdzam fakt, ze nie jest zrobiona w 100% i ciągle słyszę, ze wymyślam. To ja raczej mogę powiedzieć, ze jestem oczerniany.

(2017-Sie-28, 13:11)celius napisał(a): "Nie jechalem teraz Pana autem.Ale z tego co mowil Mirek to u niego skrzynia bardziej halasuje (a nie widzi potrzeby jej robienia) niz u Pana przed robotą wiec zaczynam podejrzewac ze problemow szyka Pan troche na siłę.
W aucie ma Pan juz wszystko praktycznie nowe. ( sprzeglo, 2masa, skrzynia wyremontowana, Egr wymieniony a mozna bylo go wylaczyc).
Prosze wystopowac."

Tak twierdzi p. Andrzej, a pamiętam jak Ty pokazywałeś mi łożyska wyjęte w mojej skrzyni i jak mówiłeś że dla jednego to już był ostatni moment. Rozdwojenie jaźni czy każdy ma usłyszeć to co by chciał usłyszeć ??

Pan Andrzej napisał mi 2 dni temu, ze zadzwoni do Ciebie abyś zobaczył skrzynię. Ale co dalej to ja już żadnej informacji nie dostałem. A ewentualne terminy trzeba zgrać, bo ja nie mogę tak z dnia na dzień oddać samochód i pozbyć się możliwości pracy.
Dwa razy po moim urlopie byłem u Ciebie. niestety nie zastałem nikogo. Wywnioskowałem (i okazało się prawidłowo), ze jak co roku wyjechaliście na wybrzeże. Postanowiłem, ze nie będę Ciebie nagabywał i wysłałem SMS-a z opisem (jak sobie wcześniej życzyłeś), ze po przejechaniu kilku tys. km nie ma poprawy. Prosiłem o kontakt od Ciebie, bez odpowiedzi.

(2017-Sie-26, 10:02)Krasnal napisał(a): Mirek, wydaje mi się że powinieneś wypowiedzieć się konkretnie na ten temat.

Właśnie, a konkretów brak. Mirek nie odniósł się do żadnych faktów które tutaj podałem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości