na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 158 54 049 2017-Maj-25, 14:24
Ostatni post: Kaliope
  [TUT ZB] M32 - Regulacja mechanizmu zmiany biegów przemeks 20 23 826 2017-Maj-12, 10:34
Ostatni post: Striker
  {B} Skrzynia M17 - zgrzyt przy wstecznym michal82 2 596 2016-Paż-13, 14:34
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} M32 - "terkocze" 3 przy hamowaniu silnikiem
Witam. Moja skrzynia była tydzień temu w remoncie z powodu hałasujących łożysk i latającego lewarka na trójce przy hamowaniu silnikiem. Robił to kolega Mirek (@Belfer) na zlecenie Pana Andrzeja z Gorzowa Wlkp. gdyż m.in. skrzynia jest na gwarancji sprzedającego. Hałas łożysk znikł, ale terkotanie na trójce jest - mniejsze ale jednak jest. Pana Andrzej twierdzi, że wymyślam, a Mirek, że wszystko jest ok. Ale niestety nie jest i obawiam się o wytrzymałość takiej naprawy gdyż trzeci bieg często jest używany przeze mnie w mieście.
Mirek wymieniał tez jakieś zębatki 3 biegu - ale nie znam się na skrzyniach.

tutaj filmik - trzeba się wsłuchać , dwa razy rozpędzałem go i puszczałem gaz. Słychać to m.in. w 10-13 sek. filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=4IX6F0no...e=youtu.be

Co może być przyczyną ??
[Obrazek: 85a28f9cfca3.jpg]

Kłócenie się z kobietą jest jak czytanie licencjii oprogramowania. Ostatecznie ignorujesz wszystko i klikasz "zgadzam się".  
Odpowiedz
No słychać....w 14 sekundzie
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Paweł w rzeczywistości słychać to bardziej. Dźwięk przeskakujacych zębatek, niemiły dźwięk. W zębatce czy przesówce którą wymienił Mirek były wyszczerbione na brzegu zęby.

Kłócenie się z kobietą jest jak czytanie licencjii oprogramowania. Ostatecznie ignorujesz wszystko i klikasz "zgadzam się".  
Odpowiedz
No to trzeba prosić Mirka, żeby popatrzył jeszcze raz. Jaki ty masz tam przebieg? Nie była na pewno kręcona? U mnie 150tys i cisza jak makiem zasiał na każdym biegu. Lewarek nie drgnie.
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Obecnie prawie 148 tys. i przebieg real. Te skrzynie mają niestety defekt i stąd była robiona. I nie powiem teraz też cisza tylko czasami ta trójka, nie zawsze ale jednak.

Najgorsze, że Mirek skrzyni nie wyciąga. Trzeba umówić się z warsztatem aby wyjął i wtedy Mirek ogląda. A mi samochód na co dzień potrzebny i niedługo wyjazd na wakacje .....

Odpowiedz
Witam, Przemo musisz trochę pojeździć, niech się docze ok 2000 km, masz 6 m-cy gwarancji na elementy które wymieniłem w skrzyni !
Zostało wymienione to co trzeba ! Można wymoienić wszystko cały środek za 10 tys ! pozdr
Dla Klubowiczów naprawa gratis : http://www.SkrzynieNaprawaCzesci.pl

I OZ FKZP 3-6.05.2012 "Leśne Wrota" Olsztyn:
I miejsce Najładniejsza Zafira B.

II OZ FKZP 2-5.05.2013 "Hotel Litwiński" Tęgoborze:
II miejsce Najładniejsza Zafira B,
II miejsce Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym,
I miejsce w tenisie ziemny.

III OZ FKZP 19-22.06.2014 "Hotel Witing" Mikorzyn: 
II miejsce Najładniejsza Zafira B, 
II miejsce  Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym.

IV OZ FKZP 4-7.06.2015 CSiR Krasnobród: 
I miejsce w tenisie stołwym.
Odpowiedz
Ok Mirek, będę obserwował. Jak wrócę z Niemiec to będzie właśnie jakieś 2 tys z hakiem.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości