na dół
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapach benzyny w kabinie (wtryskiwacze?)
Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Zafirki B. Trzeba było w niej zrobić kilka rzeczy m.in. wymienić siatkę w układzie wydechowym co by nie chodziła jak WRC wink Jednakże pojawiła się jedna rzecz. 
W kabinie czuć zapach paliwa. Mam Zafirę B 1.8 16v 140km +LPG.
Po wstępnych oględzinach znalazłem możliwą przyczynę problemu. 
Jeden z przewodów się odłączył. Powiedzcie mi proszę co to za przewód, czy jestem w stanie sam to ogarnąć i jeśli nie to jakie mogą być koszty naprawy. 
Załączam zdjęcie prawidłowego podłączenia i z rozłączym przewodem. Próbowałem wieczorem go znaleźć ale bez skutku.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Zapach benzyny można czuć z nieszczelnego układu wydechowego -łączenie pierwszego tłumika (spaw)
Odpowiedz
U mnie zapach benzyny spowodowany był zużytą uszczelką od korka wlewu paliwa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Odpowiedz
Mam ten sam silnik na gazie i tez mialem ten problem, znajomy mechanik podpowiedział żebym "odpowietrzył" zbiornik tzn odkręcić na chwile korek od paliwa i pojeździć z 20-30 km na benzynie i pomogło w 100%, o co chodzi ?? nie wiem ale ważne że pomogło . Spróbuj nic nie kosztuje a może ...
Odpowiedz
Korek ma malutką dziurkę (odpowietrznik) który wyrównuje ciśnienie w zbiorniku z czasem się zatyka , zaś układ paliwowy jest ciśnieniowy więc siłą rzeczy ze zbiornika powinno uchodzić ciśnienie.
Odpowiedz
Wydaje mi się że jednak problem leży w rozłącznym przewodzie. Spójrzcie na załączone zdjęcia. W prawym górnym rogu nad pokrywa silnika na drugim zdjęciu jest rozłączony przewód tylko nie wiem jakie ma on dokładnie zadanie... Jutro o 8 jadę do mechanika. Zobaczymy co mi powie. Niemniej jednak dzięki za sugestie wink
Odpowiedz
Miałem ten sam problem tylko w dieslu w osłonie filtra paliwa jest oring trzeba go wymienić albo do kręcić pewnie przy wymianie źle ułożony był . po zmianie czuje tylko wanillie

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości