na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Regeneracja drążka zmiany biegów - skrzynia F35 Zafira A chabretti 2 6 056 2013-Wrz-08, 14:20
Ostatni post: kapiszon
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wzmocnienie przedniej łapy skrzyni biegów (automat)
Na youtube znalazłem filmiki, które pokazują różne sposoby na wzmocnienie silentbloków występujących w zawieszeniu podwozia czy silnika i skrzyni. Były to m.in. wycinanie gumy i zalewanie poliuretanem, wypełnianie poliuretanem z pistoletu, montaż gotowych wkładek poliuretanu w fabryczne wolne miejsca w gumie silentbloków.
W związku z tym mam pytanie o przednią łapę automatycznej skrzyni biegów. Nowa ma zamocowaną rurkę na śrubę na cienkiej gumie (jak dętka rowerowa) do reszty łapy (gumy z dziurkami). Nijak ta "dętka" nie przenosi wibracji i obciążeń generowanych przez zespół napędowy a szczelina w silentbloku wynosi 1 cm. Jak to dobrze usztywnić? 

.jpg   zafira łapa skrzyni 1.jpg (Rozmiar: 227.7 KB / Pobrań: 24)

PS. jak wstawić zdjęcie widoczne pod tekstem a nie jako załącznik do pobrania?
Odpowiedz
Temat już trochę stary i nie wiem czy już znalazles odpowiedź, ale Ci napiszę. Ta łapa nie przenosi wibracji. Jej zadaniem jest "ochrona" pozostalych poduszek w silniku. Podczas gwałtownego ruszania i hamowania ma zpapobiegac nadmiernemu przemieszczaniu się silnika góra dół. Ponadto jak ja zalozysz mozesz ocenic stan pozostalych poduszek. Jeśli jest centralnie po środku, tzn że reszta jest ok. Wymiana to tragedia.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości