na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} B0180 - Za niskie napięcie w obwodzie nawiewu na nogi czujnika temp pow wylotowego Bodek 0 271 2017-Gru-28, 19:51
Ostatni post: Bodek
  {B} B3843 - Obwód czujnika jakości powietrza, napięcie za niskie Chlipo 15 6 044 2017-Kwi-15, 18:00
Ostatni post: Kaliope
  {B} Zardzewiała magistrala wody / płynu chłodniczego aqua 10 8 638 2016-Paż-17, 11:48
Ostatni post: DonFiatoBandito
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 1.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Montaż czujnika poziomu płynu chłodniczego
Witam.

Montował ktoś z Was czujnik poziomu płynu chłodniczego ?? Czujniki są ogólnie dostępne na allegro ale nie widzę przy nich uszczelnień. Jak wygląda ich montaż ??
Odpowiedz
Zakładanie czujnika wiąże się z wymianą zbiornika
Sam czujnik nie ma fizycznego kontaktu z cieczą , wchodzi w zagrabienie w zbiorniku zaś w samym zbiorniku jest białe kółko które pływa w górę -dół ( jakiś magnes)
Sam zakładałem zbiornik z Astry H mała niedogodność w dostępie do korka ponieważ jest przesunięty do tyłu
Odpowiedz
W moim zbiorniczku jest miejsce na czujnik, jest dziura na spodzie, więc raczej obejdzie się ze zmianą zbiorniczka.
Odpowiedz
Tak ale nie masz w środku pływaka białe chropowate kółko
Odpowiedz
A skąd taka pewność ?? smile
Odpowiedz
Ponieważ nie spotkałem podczas poszukiwań by był pływak bez czujnika ,o ile fizycznie nie został wyjęty
Odpowiedz
A ja dziś rozkminiając temat i dzwoniąc m.in. do ASO dowiedziałem się, że każdy zbiorniczek do ZB ma pływak. W serwisie są dwa numery producenta zbiorniczka, z czujnikiem i bez. Kupując bez czujnika i dokładając czujnik mamy wersję drugą czyli z czujnikiem
Odpowiedz
Skoro wiesz lepiej to poco ta dyskusja , ja swój demontując nie miałem pływaka i na śrotach żaden nie miał dopiero ten który mam z Astry H który był jako zbiornik z czujnikem
Odpowiedz
Mój też miał dziurę na czujnik a pływaka brak.

Widać go po odkręceniu korka przecież.
Odpowiedz
Kolego po co się piensz ? Forum jest po to aby dyskutować. Ja podałem swoje spostrzeżenia, Ty swoje. Nie twierdzę że mam rację, piszę to co ASO powiedziało. Prawda pewnie jak zwykle leży po środku.

Zastanawia mnie napis na zbiorniczku od ZB. Na każdym on występuje:
[Obrazek: 5351d1c7ba36.jpg]

Ktoś może to wytłumaczyć ?? Są dwa numery i dwa przeczące zdania ....
-----------------------

Dziś dałem zapytanie do Opel-DOMCAR, Opel-Shop i MMCARS czy występują w ZB zbiorniczki bez pływaka. Od wszystkich dostałem info, ze wszystkie zbiorniczki do ZB maja pływaki. Teraz pozostało to tylko zweryfikować.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości