na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} 1.8 - Z18XE -  zużycie oleju na tempomacie foxie 6 702 2016-Maj-29, 21:21
Ostatni post: oki Darek
  {A} 1.8 -  filtr oleju Kryspin Szrama 8 942 2016-Lut-19, 10:57
Ostatni post: Kryspin Szrama
  {A) 1.8 - luźny korek oleju Zyjon 2 1 081 2015-Gru-07, 17:54
Ostatni post: DanJ93
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.6 -  Wyciek oleju
Pytanie 
Witam, u ojca w zafirze zaczął wyciekać olej z pod czujnika, który znajduje się pod filtrem oleju:

.jpg   czujnik.jpg (Rozmiar: 479.43 KB / Pobrań: 23)

Z tego co wyczytałem jest to czujnik położenia wału korbowego. Czy  tamtędy może wyciekać olej? Jeżeli tak to czy zna ktoś wymiary tego oringu, który tam się znajduję ? Zastanawiam się jeszcze czy sam czujnik może w jakiś sposób się rozszczelnić i przez niego może lecieć olej ale z drugiej strony wtedy auto miało by problemu z odpaleniem i przede wszystkim świecił by się check. Proszę o podpowiedzi czy wystarczy wymienić oring czy też trzeba kupić nowy czujnik, pozdrawiam.
Odpowiedz
(2017-Lis-04, 13:39)Zavebe napisał(a): Witam, u ojca w zafirze zaczął wyciekać olej z pod czujnika, który znajduje się pod filtrem oleju:

Z tego co wyczytałem jest to czujnik położenia wału korbowego. Czy  tamtędy może wyciekać olej? Jeżeli tak to czy zna ktoś wymiary tego oringu, który tam się znajduję ? Zastanawiam się jeszcze czy sam czujnik może w jakiś sposób się rozszczelnić i przez niego może lecieć olej ale z drugiej strony wtedy auto miało by problemu z odpaleniem i przede wszystkim świecił by się check. Proszę o podpowiedzi czy wystarczy wymienić oring czy też trzeba kupić nowy czujnik, pozdrawiam.
Miałem to samo pękła obudowa czujnika pomogła wymiana oryginał kupisz na oplexsie za 200zl zamienniki koło 100-120zl

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości