na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zdjęcie {B} Usterka wyświetlacza ZB Edward Kozłowski 4 1 030 2017-Sty-22, 11:49
Ostatni post: Edward Kozłowski
  {B} Alternator oraz rolka - diagnoza, usterka, naprawa, błąd p0621 Kaliope 118 33 917 2015-Lis-11, 10:57
Ostatni post: Mikua
  {B} Co to za moduł w schowku bagażnika - Zafira B Bronsky 17 2 061 2014-Gru-23, 19:05
Ostatni post: KMY
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klapa bagażnika - usterka elektryki
Witam. Dzisiaj rano otwierając pilotem auto, centralny zamek normalnie zadziałał a ponadto otworzył się bagażnik. Zatrzasnąłem bagażnik i zamknął się zamek. Po wejściu do auta i przekręceniu stacyjki usłyszałem że bagażnik się otworzył. Podczas kilkukrotnych zamykań klapy (bez względu czy kluczyk był w stacyjce czy nie) albo słychać było momentalnie kliknięcie otwierania zamka po jego zamknięciu albo bagażnik się zamknął ale po kilku sekundach znów się otworzył. Gdy zamek wreszcie zaskoczył to po ponownym uruchomieniu silnika znów się otworzył. Jednak po otwarciu z pilota znów to samo. Jakoś dojechałem do pracy z niedomkniętym bagażnikiem. Zamknąłem ponownie auto z pilota i wtedy zatrzasnąłem klapę i zamykanie zadziałało. Czytałem wątek o mikrowyłączniku ale tam jest opis odwrotny od mojego czyli że bagażnika nie można otworzyć i też do końca nie wiem czy to jest przyczyna mojej usterki. Proszę o pomoc co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jak ją usunąć.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Kadett 1990, Astra 1996, Zafira 2005  smile
Odpowiedz
Witam. Mogą to być przewody sprawdź u góry w gumowej osłonie, tam często się coś dzieje kiedyś miałem coś podobnego.
Odpowiedz
Czyli zdemontować osłonę i listwę żeby dostać się do zamka?
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Odpowiedz
Chodzi mi o przewody w gumowej osłonie patrz zdjęcia, klapę otwierasz i zamykasz przewody pracują razem z klapą mogą się przerwać lub przetrzeć, możesz ściągnąć plastikową osłonę i przejrzeć instalację chociaż będziesz widział jaka jest instalacja. Może też mieć mikrowyłącznik przebicie, jak masz drugi spróbuj zamienić zawsze coś wyeliminujesz. Powodzenia.

Załączone pliki
.jpg   20171205_123401.jpg (Rozmiar: 248.34 KB / Pobrań: 21)
.jpg   20171205_123413.jpg (Rozmiar: 203.64 KB / Pobrań: 20)
Odpowiedz
ok. Dziękuję sprawdzę to.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Odpowiedz
Cześć Piotr,miałem te same objawy rok temu po pierwszych mrozach.Myślę że to mikro-włącznik tylnej klapy ma zwarcie albo padł jak u mnie.Takie same symptomy miałem, jak odkręcisz listwę i wypniesz wtyczkę to wmontuj osłonę tego włącznika,siedzi tam na wcisk.Mogę się założyć że pod gumową osłona otwieracza klapy jest błoto i woda jak u mnie.Przy okazji to dobry moment żeby zabezpieczyć klapę i podkleić listwę przed korozją.Sam mikro-włącznik to koszt 40 zł ale trzeba polutować kabelki, chyba że znajdziesz całą wiązkę z rozbitka.Powodzenia
Odpowiedz
A ja stawiam na wtyczkę łącząca mikro-styk z resztą wiązki lecz trzeba zdejmować listwę , nie baw się w ceregiele jeżeli to ona tylko tnij i wymień na inną nawet z komputera taka z zasilania
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedzi. Oczywiście zacznę od najprostszego czyli sprawdzenia kabli pod gumą a potem po kolei  wink
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Odpowiedz
Przewody w gumowej osłonie są ok. Na chwilę obecną dostałem się do zamka i potraktowałem wszystko wd40. Na razie zamykanie działa. Jeszcze raz dzięki za informacje  smile
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Odpowiedz
Na przyszłość zaopatrz się w preparat o nazwie kontakt a WD-40 to nadaje się co najwyżej do smarowania łańcucha rowerowego
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości