na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zafira b 1.7 125km nie odpala laweczka19 0 98 2018-Sie-14, 22:07
Ostatni post: laweczka19
  Zafira B 2006 wymiana sterownika/skad security code Grzesiek_2502 0 118 2018-Sie-08, 19:54
Ostatni post: Grzesiek_2502
  Opel Zafira B 1.6 CNG Skrzynia biegów MartinezCNG 1 1 459 2016-Mar-10, 11:13
Ostatni post: nona1986
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno sprawdzenie zafira b Podpowiecie proszę
Witam serdecznie.
Chcę zakupić Zafirę b dostałem od znajomego auto do sprawdzenia w pn jadę do mechanika.
Pytanie do doświadczonych użytkowników - co dotąd zauważyłem i jakie mogą być z tym związane koszta:
Fakty o aucie:
Z francji lekko uszkodzony tył wymieniany zderzak i klapa ( wszystko widziałem przed i po)
2006r 1.9 120km
Wymieniony aku jak przyjechała stary był padnięty.

Co wykryłem:
licznik kilometrów czasami znikają 2 linijki
obrotomierz wskazówka ma dziwne lekkie wahania
okradziony? czy w prawym boczku nie powinien być zestaw naprawczy steropian, kompresor, proszek?? koło zapas jest.

Autem zrobiłem 50km odpala ładnie nie gaśnie silnik chodzi równo dzisiaj rano odpalił bez problemu od razu pomimo iż było -2 w dodatku bak posiada ok 30l letniego francuskiego paliwa, dziś dolałem depresatora i 10l arktycznego ze statoila na wszelki wypadek. Ogólnie auto ładne zadbane wersja Cosmo + pół-skóry.

komputer pokazuje parę błędów nie wiem czy nie było to związane z naprawami padniętym aku itp, dzisiaj tez moje vgate icar obd nie chciał się połączyć z kompem świeci się tylko kontrolka aku w obd i nic. 
Kody spisałem z licznika (gaz + hamulec )oto one:
000071
210870
05007E
05007F
21397F
18  572
213970
65070
16 450
16 600
Oczywiście po uruchomieniu zapłonu lampka check nie gaśnie dopiero po odpaleniu silnika gaśnie.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za wszelaką pomoc.
Odpowiedz
Witaj na forum :-) Mogę się wypowiedzieć tylko w sprawie zestawu naprawczego. Zestawy naprawcze były w zależności od modelu. Resztę podpowiedzą bardziej doświadczeni  wink
Odpowiedz
Ok błędy udało mi się wykasować po kilku ponownych rozruchach nie wyświetla żadnego.

Martwią mnie tylko te obroty licznik i pomiary z programu obd pokazują wachania od 5 do 10 rpm czy takie coś jest dopuszczalne??

Dodam jeszcze że nie słychać ani nie czuć aby silnik chodził jakoś nawet delikatnie nie równo.
Odpowiedz
Witam. Dobrze że wykasowałeś błędy, teraz jak coś wskoczy to trzeba naprawić. Tamte błędy to są stare, przepuszczam że ten ktoś co naprawiał auto zapomniał je wykasować, jeżeli by coś siedziało to wróci. Ten silnik to Fiata egzemplarz jest dobry, tylko musisz wiedzieć, że auto musi jeździć. Jeżeli szukasz auto do jazdy po mieście to proponuję 1.8 140 KM benzyna. Udanego zakupu 13
Odpowiedz
Dziękuję. Po mieście będzie trochę jeździć, DPF nasycenie dzięki obd będę kontrolował obecnie 50%. Wypalanie załącza się tak przy 92% ? Ktoś to potwierdza?
Dodam że po kupnie odrazu robię rozrząd oleje filtry świece płyny paski tak aby był spokój.
Odpowiedz
(2017-Gru-09, 13:26)bastialdo napisał(a): Dziękuję. Po mieście będzie trochę jeździć, DPF nasycenie dzięki obd będę kontrolował obecnie 50%. Wypalanie załącza się tak przy 92% ? Ktoś to potwierdza?
Dodam że po kupnie odrazu robię rozrząd oleje filtry świece płyny paski tak aby był spokój.

Jak przedmówca napisał, będzie auto śmigało po mieście bierz 1,8 i ewentualne LPG, diesel przy krótkich przelotach będzie wiecznie niedogrzany, o kosztach ewentualnych napraw nie piszę każdy kto kupuje On pewnie wie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości