na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 158 60 453 2017-Maj-25, 14:24
Ostatni post: Kaliope
  {B} AF-40 Skrzynia biegów automatyczna - obsługa, naprawa, wymiana oleju zlooty 25 10 905 2017-Sty-02, 21:49
Ostatni post: andreff84
  {B} skrzynia biegów w Z18XER szumi syska 3 801 2016-Lis-19, 11:46
Ostatni post: syska
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Perypetie ze skrzynią w mojej ZB
Perypetii ze skrzynią
Nie wiem czy to nie zbieg okoliczności ale po wymianie oleju to już jakaś masakra. Wymiana oleju nie pomogła na zgrzyt po wrzuceniu drugiego biegu a pojawiły sie kolejne problemy. Już trzeci raz skrzynia mi się zablokowała podczas zmiany biegów. Po pierwszym zablokowaniu był luz i dwójka. Diagnoza - spadł wybierak. Wybierak założony, skrzynia wyzerowana. Dobrze jeździła przez 2 tygodnie. Drugie przyblokowanie i była trójka i luz. Diagnoza - spadł wybierak. Założono wybierak oraz założono grubszy z Chevroleta uszczelniacz wybieraka. Miesiąc spokoju i nadzieja, że skrzynia się uspokoiła. Dzisiaj kolejna blokada skrzyni, tym razem luz i prawdopodobnie piątka wchodzi.
Z innych niepokojących objawów są:
1. zgrzyt (dzwięk jakby jakiegoś zaworu ze sprężyną) po wrzuceniu dwójki z jedynki (był też przed wymianą)
2. czasami nie do końca wchodzi-wyskakuje jedynka (było też przed wymianą)
3. przy redukcji z 3 na 2 i prędkości powyżej 30km/h podobny zgrzyt do tego jak się wrzuci wsteczny a auto się jeszcze toczy do przodu.
Co ciekawe przy wymianie oleju ze skrzyni zeszło około 1 litra oleju a weszło prawie 2,5l.
Zastanawiam się czy w razie ostateczności lepiej regenerować moją skrzynię czy kupić używkę?
Odpowiedz
jak to skrzynia?
Odpowiedz
F17 3.94 - o ile dobrze się orientuję
Odpowiedz
Napisz do kolegi belfra. To spec od skrzyń biegów.
VI OZKZ - Soczewka 2017

- uczestnictwo

V OZKZ - Chmielno 2016

II miejsce Test wiedzy o Zafirze
II miejsce Najładniejsza Zafira B
II miejsce Spławikowe zawody wędkarskie
III miejsce w turnieju bilardowym - Pool bilard 8 bil

IV OZKZ - Krasnobród 2015

I miejsce Najbardziej "odjazdowa" Zafira
II miejsce w turnieju tenisa stołowego
II miejsce w turnieju bilardowym - Pool bilard 8 bil

III OZKZ - Mikorzyn 2014

II miejsce w konkursie wierszokletów
II miejsce Spławikowe zawody wędkarskie
III miejsce Najładniejsza Zafira B

II OZKZ -Tęgoborze 2013:

I miejsce w konkursie wierszokletów
III miejsce Najładniejsza Zafira A
III miejsce Dart

I OZKZ - Olsztyn - Wojtkowizna "Leśne Wrota" 2012

Pozdrawiam
Krasnal

Odpowiedz
Gadałem już z kolegą Belfrem i niestety naprawia tylko skrzynie M32 i M20
Odpowiedz
Mało było oleju to masz odpowiedź czemu jest zarżnięta. Radziłbym naprawić tę co masz bo wiesz za co zapłacisz  masz gwarancję a z kupnem używki to loteria.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno
VI  OZ Soczewka

Odpowiedz
(2017-Gru-11, 21:42)Bamber napisał(a): Mało było oleju to masz odpowiedź czemu jest zarżnięta.

No to Opel "dobrze" dba o klientów bo skrzynia nieruszana od nowości a wycieków też nie miała.
Odpowiedz
Wczoraj tak się zastanawiałem, ze skoro już trzeci raz mam zablokowany wybierak to czy w nim nie jest problem? Czy zgrzyt przy redukcji z 3 na 2 zawsze powoduje uszkodzony wysprzęglik czy tez może mieć na to wpływ niesprawny wybierak?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości