na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 67 518 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 253 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia padła Ender77_PL 0 229 2018-Maj-03, 21:49
Ostatni post: Ender77_PL
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Perypetie ze skrzynią w mojej ZB
Perypetii ze skrzynią
Nie wiem czy to nie zbieg okoliczności ale po wymianie oleju to już jakaś masakra. Wymiana oleju nie pomogła na zgrzyt po wrzuceniu drugiego biegu a pojawiły sie kolejne problemy. Już trzeci raz skrzynia mi się zablokowała podczas zmiany biegów. Po pierwszym zablokowaniu był luz i dwójka. Diagnoza - spadł wybierak. Wybierak założony, skrzynia wyzerowana. Dobrze jeździła przez 2 tygodnie. Drugie przyblokowanie i była trójka i luz. Diagnoza - spadł wybierak. Założono wybierak oraz założono grubszy z Chevroleta uszczelniacz wybieraka. Miesiąc spokoju i nadzieja, że skrzynia się uspokoiła. Dzisiaj kolejna blokada skrzyni, tym razem luz i prawdopodobnie piątka wchodzi.
Z innych niepokojących objawów są:
1. zgrzyt (dzwięk jakby jakiegoś zaworu ze sprężyną) po wrzuceniu dwójki z jedynki (był też przed wymianą)
2. czasami nie do końca wchodzi-wyskakuje jedynka (było też przed wymianą)
3. przy redukcji z 3 na 2 i prędkości powyżej 30km/h podobny zgrzyt do tego jak się wrzuci wsteczny a auto się jeszcze toczy do przodu.
Co ciekawe przy wymianie oleju ze skrzyni zeszło około 1 litra oleju a weszło prawie 2,5l.
Zastanawiam się czy w razie ostateczności lepiej regenerować moją skrzynię czy kupić używkę?
Odpowiedz
jak to skrzynia?
Odpowiedz
F17 3.94 - o ile dobrze się orientuję
Odpowiedz
Napisz do kolegi belfra. To spec od skrzyń biegów.
Odpowiedz
Gadałem już z kolegą Belfrem i niestety naprawia tylko skrzynie M32 i M20
Odpowiedz
Mało było oleju to masz odpowiedź czemu jest zarżnięta. Radziłbym naprawić tę co masz bo wiesz za co zapłacisz  masz gwarancję a z kupnem używki to loteria.
Odpowiedz
(2017-Gru-11, 21:42)Bamber napisał(a): Mało było oleju to masz odpowiedź czemu jest zarżnięta.

No to Opel "dobrze" dba o klientów bo skrzynia nieruszana od nowości a wycieków też nie miała.
Odpowiedz
Wczoraj tak się zastanawiałem, ze skoro już trzeci raz mam zablokowany wybierak to czy w nim nie jest problem? Czy zgrzyt przy redukcji z 3 na 2 zawsze powoduje uszkodzony wysprzęglik czy tez może mieć na to wpływ niesprawny wybierak?
Odpowiedz
Witam !
Mam pytanie , w Opel Zafira B skrzynia biegów M32 jest wyciek oleju przekładniowego , który kapie z podpory półosi. Po wymianie oleju w skrzyni ( wlane 2,6 litra ) przez noc sporo nakapało (świeży olej przekładniowy). Inne elementy obok są suche.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości