na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Opel Zafira A 1.6 16V 2005 r. - żółty kluczyk, błędy 1122, 1550, 1220, tryb serwisowy lukam@zmc 9 489 2018-Sie-04, 18:53
Ostatni post: rafael
  {A} Problem z zamkiem tylnej klapy Zafira A puszek36 2 191 2018-Lip-18, 21:21
Ostatni post: oki Darek
  {A} ZAFIRA A - Komuniakt PROGRAM na wyswietlaczu tymekJedi 1 1 372 2016-Sie-16, 22:53
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Opel Zafira 1.8 16V gaśnie
Witam, Opel zafira 1.8  16V benzyna, auto gaśnie podczas jazdy i czasem da się uruchomić a czasem wcale, niekiedy gaśnie trzy razy dziennie a innym razem wcale, po podłączeniu VAG auto odpala, błąd 1600 , mechanik wymienił ECU z kompletem i problem nie znikł, obroty nie falują, silnik nie szarpie i  pracuje idealnie , jedyne co to taki jakiś lekki świst lub gwizd .Proszę was forumowicze o pomoc bo ręce już mi opadają, w mieście jest trzech mechaników i żaden nie może sobie poradzić tylko kasę biorą a problem nie znika, z góry dziękuję za wszelkie rady
Odpowiedz
Może cewka jest walnieta, jakbyś miał inną na podmianke i założył, wtedy sprawdził czy jest git.
Odpowiedz
Ja miałem taką samą wręcz identyczną sytuację ale w Astrze H 1.6 benzyna, dopiero trzeci mechanik to ogarnął, nigdy bym się tego nie spodziewał. Duże prawdopodobieństwo jest, że to przewody, cała wiązka do sprawdzenia od akumulatora do auta. Przewody przetarte, u mnie tak było. Powodzenia.
Daj znać jak zakończyła się sprawa.
Odpowiedz
(2017-Gru-15, 11:16)aro napisał(a): Rozmawiałem ze swoim mechanikiem w twojej sprawie i mogą być dwie jeszcze przyczyny. Napiszę Ci wiadomość na PW tam będziesz miał wszystko co i gdzie. Powodzenia,  będzie 17
Odpowiedz
Witam, powiem wam, ze po wymieniłem komputer tego ECU czasem gasnie ale zaraz odpala i co dziwne zapala sie kontrolka trakcji oraz ten kluczyk i po zapaleniu gasną a niekiedy po ponownym zapaleniu pala sie dalej,acha i jest jeszczze inna sprawa ktora byla od poczatku, zalozone radio nie dzialalo i nie wyswiatlalo nic na panelu, mechanik odblokowal radio i sprawdzil i dziala ale u mnie w aucie nie dziala, wstawil inne starsze to działa ale jedno i drugie nie maa komunikacji z wyswietlaczem, sil juz nie mam jutro ostatni mechanik bedzie szukał przyczyn, pzdr
Odpowiedz
Należy sprawdzić wartości parametrów bieżących, ale przyjrzał bym się przepływomierzowi powietrza ponieważ przy jego awarii lub instalacji zapala się właśnie kontrola trakcji.
Sterownik wymusza poprzez zmianę wartości przepływomierza zmianę mocy silnika aby zapobiec utracie kontroli trakcji.
W przypadku uszkodzenia przepływki daje podobny efekt tzn gaśnie silnik z kontrolką TC.
Podmienił bym też czujnik wału sam czujnik uszkodzenia nie zgłosi, ale jak się sypie to nie podaje impulsów bez których ecu nie wie jak sterować silnikiem.
Odpowiedz
Witam serdecznie kolegów.
Mam taki sam problem z zafirą. Silnik gaśnie i święci się lampka kontroli trakcji. Po ostatnim takim przypadku, nie mogę odpalić silnika. Po przełączeniu kluczyka mryga lampka samochodu z kluczem, z instrukcji wynika że to immobilajzer, więc pewnie on blokuje zapłon. Poza tym cały czas święci się lampka od kontroli tradycji.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości