na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Problem z zamkiem tylnej klapy Zafira A puszek36 2 117 2018-Lip-18, 21:21
Ostatni post: oki Darek
  {A} Opel Zafira 1.8 16V gaśnie marcin26 6 744 2018-Lut-07, 08:08
Ostatni post: luk2000
  {A} ZAFIRA A - Komuniakt PROGRAM na wyswietlaczu tymekJedi 1 1 305 2016-Sie-16, 22:53
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Opel Zafira A 1.6 16V 2005 r. - żółty kluczyk, błędy 1122, 1550, 1220, tryb serwisowy
Dzień dobry,
Moje pytanie dotyczy problemu jak w temacie - zasadniczo nie mam nic przeciwko różnym świecącym kontrolkom gdyby nie fakt, że akurat ta kontrolka przełącza auto w tryb serwisowy (poniżej 1000 rpm, 5km/h). Pedał gazu podmieniony, styki sprawdzone, przepustnica wyczyszczona. Moje spostrzeżenia:
- kontrolka żółtego kluczyka zapala się zarówno na biegu jałowym (bez ruszania auta, bez włączania czegokolwiek), a także w trakcie jazdy
- nie zaświeca się od razu, najczęściej gdy silnik zaczyna łapać temperaturę, choć zdarza się też na chłodnym
- podczas jazdy kontrolka zapala się po wcześniejszym lekkim przymuleniu silnika
- pomaga jedynie zgaszenie i ponowne (po min. 10-15 sek.) uruchomienie silnika, choć kontrolka i tak prędzej czy później się zapali
- nie działa tempomat, choć nie wiem czy to ma związek ze sprawą

Czy zatem wszystko wskazuje na uszkodzony sterownik, czy może jednak jest opcja że to coś innego? Czy ktoś z odpowiednią wiedzą, sprzętem i umiejętnościami podejmował się samodzielnej regeneracji? Czy jest opcja zakupu nowego, ale poza ASO (tam 4200 PLN po 30% bonifikacie)?

Pozdrawiam,
Łukasz
Odpowiedz
(2018-Lut-01, 09:21)lukam@zmc napisał(a): Dzień dobry,
Moje pytanie dotyczy problemu jak w temacie - zasadniczo nie mam nic przeciwko różnym świecącym kontrolkom gdyby nie fakt, że akurat ta kontrolka przełącza auto w tryb serwisowy (poniżej 1000 rpm, 5km/h). Pedał gazu podmieniony, styki sprawdzone, przepustnica wyczyszczona. Moje spostrzeżenia:
- kontrolka żółtego kluczyka zapala się zarówno na biegu jałowym (bez ruszania auta, bez włączania czegokolwiek), a także w trakcie jazdy
- nie zaświeca się od razu, najczęściej gdy silnik zaczyna łapać temperaturę, choć zdarza się też na chłodnym
- podczas jazdy kontrolka zapala się po wcześniejszym lekkim przymuleniu silnika
- pomaga jedynie zgaszenie i ponowne (po min. 10-15 sek.) uruchomienie silnika, choć kontrolka i tak prędzej czy później się zapali
- nie działa tempomat, choć nie wiem czy to ma związek ze sprawą

Czy zatem wszystko wskazuje na uszkodzony sterownik, czy może jednak jest opcja że to coś innego? Czy ktoś z odpowiednią wiedzą, sprzętem i umiejętnościami podejmował się samodzielnej regeneracji? Czy jest opcja zakupu nowego, ale poza ASO (tam 4200 PLN po 30% bonifikacie)?

Pozdrawiam,
Łukasz
A odczyt kodów błędów

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Kody błędów, z komputera i wypedałowania - w temacie wiadomości, tj. 1122, 1550, 1120
Odpowiedz
Sprawa rozwiązana - sterownik zregenerowany w Mastercarss.pl Lublin, polecam smile
Odpowiedz
Dołączę do wątku u mnie pojawił się ostatnio kody P 0220 oraz P 1550 co z tym zrobić.?Opel Zafira A 2001 benzyna
Odpowiedz
Na 95% zerwane połaczenia w sterowniku na łączu dolnej wtyczki, jeśli masz znajomego elektronika to niech otworzy i rzuci okiem, nie trzeba od razu wysyłać do regeneracji. Mój jeździ po dwukrotnej wizycie w regeneracji, a ostatecznie i tak polutowal lokalny znajomy pasjonat elektronik smile

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(2018-Sie-04, 18:23)lukam@zmc napisał(a): Na 95% zerwane połaczenia w sterowniku na łączu dolnej wtyczki, jeśli masz znajomego elektronika to niech otworzy i rzuci okiem, nie trzeba od razu wysyłać do regeneracji. Mój jeździ po dwukrotnej wizycie w regeneracji, a ostatecznie i tak polutowal lokalny znajomy pasjonat elektronik smile

a gdzie szukać urządenia
Odpowiedz
Z prawej strony bloku silnika stojąc przodem do auta, wielkość dysku twardego komputera, poszukaj w Google bo teraz nie mam jak wrzucić fotki. Szukaj ECU ZAFIRA A (nie wiem, czy masz 1.6 czy 1.8, jak 1.8 to z prawej strony lekko z tyłu bloku)

Odpowiedz
(2018-Sie-04, 18:50)lukam@zmc napisał(a): Z prawej strony bloku silnika stojąc przodem do auta, wielkość dysku twardego komputera, poszukaj w Google bo teraz nie mam jak wrzucić fotki. Szukaj ECU ZAFIRA A (nie wiem, czy masz 1.6 czy 1.8, jak 1.8 to z prawej strony lekko z tyłu bloku)

ok sprawdzę
Odpowiedz
Sterownik silnika jest na kolektorze ssącym -
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości