na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} 1.8 -  Biały dymek z silnika Sieniu 2 580 2016-Sie-07, 15:53
Ostatni post: lbk
  {A} 1.8 - Z18XE -  Dławienie, nierówna praca silnika siwy2712 20 2 790 2016-Sie-03, 07:25
Ostatni post: siwy2712
  {A} 1.8 - Z18XE -  po zalaczeniu wentylatora kilka razy nie chce zapalic mlodywilk88 0 572 2016-Kwi-14, 08:30
Ostatni post: mlodywilk88
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.8 - X18XE1 -  Nie rowna praca silnika
Witam jestem posiadaczem zafiry A 1.8 116km+gaz . I mianowicie mam taki problem ze jak na zimnym jak i na ciepłym silniku nie równo chodzi w kabinie wszystko drga a po dodaniu gazu jest normalnie i znowu nie rowna praca silnika. Mało tego jak doda się gazu i puści to obroty tak spadną ze nawet przygaśnie i obroty sportem wędrują na 800 i znowu nie równa praca. Tak jest na gazie jak i na benzynie. Miał już ktoś taki problem .
Odpowiedz
Przyczyn może być mnóstwo.
Standardowo. Podłącz pod kompa i prawdopodobnie błędy same wyskoczą. Wtedy możemy rozwijać.
Po 1 ściągnij cewkę zapłonową i pooglądaj ją wnikliwie. W szczególności czy nie ma jakiś nadpaleń
Po 2. wykręć świece i sprawdź ich kondycję. Jeżeli jeździsz na gazie należy je wymieniać częściej.
po 3 ściągnij przepustnice i wyczyść ją bo jest duże prawdopodobieństwo że jest brudna. Przed ściągnięciem zakup sobie uszczelkę w serwisie Opla. Ja kupuję ich zawsze więcej bo są tanie i nie opłaca się po nie jeździć 2x. tutek do czyszczenia przepustnicy znajdziesz na forum.
po 4 Jeżeli dzieje się to tylko na benzynie sprawdź pompkę paliwa i przy okazji zawór od powrotu (do tego musisz ściągnąć zbiornik) oraz zawór wentylacji oparów paliwa (jest zapięty z tyłu filtra powietrza - sprawny powinien "cykać"). Przy okazji wymiana filtra paliwa na pewno autu nie zaszkodzi.
po 5 ZRÓB TO JAKO 1. Może zabrzmi to dziwnie ale sprawdź poziom oleju silnikowego oraz czystość filtra powietrza(brudny- wymień)
Odpowiedz
Błędu nie ma żadnego swiece nowe filtr paliwa tak samo pompa paliwa nowa nie całe dwa miesiące wymieniona. I tak samo jak na benzynie to i na gazie. Dodam jeszcze sonda nowa przeplywka sprawdzona
Odpowiedz
A co z pkt 1. 3. i 5.?

Nie widzę wzmianki o cewce, przepustnicy oraz o stanie oleju i czystości filtra powietrza.

Spróbuj jeszcze podmienić z kimś przepływomierz. Dobrze żeby był oryginał (chyba simens.

Nie chcę być wyrocznią- chce Ci podpowiedzieć to co powoduje podobne objawy jakie masz w Zośce ze względu na to, że sam posiadam takie samo auto (1,8 116KM w LPG).

U mnie falowanie pojawia się jak mam niższy stan oleju w silniku

Zanim oddasz do mechanika warto pewne rzeczy sprawdzić bo skoro nie masz błędów pewnie mechanior będzie szukał przyczyn w tym co ci napisałem. Za to będziesz musiał mu zapłacić a możesz zrobić to sam
Czekam na info
Odpowiedz
W sobotę sprawdzę bo teraz nie mam kiedy a doszło jeszcze szarpie i strasznego ma mula. 100km żeby osiągnąć to trzeba ja kręcić strasznie i bardzo nie równo chodzi na luzie

Oleju jest ok cewkę sprawdzę w sobotę i przepustnice terz ogarnę swiece juz mam nowe
Odpowiedz
Cewka wygląda na pierwszy zut oka ok swiece wsadził nowe. Ale pierwsza świecą wyglądała tragicznie a pozostałe lepiej. Wsadziłem nowe swiece i jest to samo. A w sobotę zabiorę się za przepustnice ale nie mogę uszczelki dostać
Odpowiedz
Czasem rzut oka to za mało, jestem po wymianie cewki ze względu na przerwę w zaplonie cylindra nr 2 a cewka dla oka jak nowa. Spróbuj podmienić może od kogoś na chwilę i będzie wiadomo coś więcej.
Odpowiedz
No to kolego oby nie było jak u mnie. Dzisiaj auto odebrałam od mechanika.
A miała być wymiana cewki i świec.
Przy okazji wymiana pompki paliwa dla pewności. A skończyło się na wymianie przepustnicy i egr-a i wgraniu nowych map które porobiło cały bałagan.

EFEKT. Zośka rwie do przodu jak szalona
Odpowiedz
Właśnie znaleziona przyczyną było łapanie fałszywego powietrza przez uszczelkę egeru
Odpowiedz
Ja mam właśnie eger zaslepionego. I wszystko jest ok tylko jak np jadę 80km stała prędkością to czuć poszarpywanie lekkie i nie wiem czym to jest spowodowane
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości