na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} 1.8 - X18XE1 -  Podwyższone spalanie, szarpanie, gaśnięcie. mleczny87 6 213 2018-Lip-23, 17:37
Ostatni post: mleczny87
  {A} 1.8 -  Brak mocy Kryspin Szrama 4 550 2017-Lip-04, 07:00
Ostatni post: Kryspin Szrama
  {A} 1.8 - Brak reakcji na dodanie gazu i ogólne szarpanie 1.8 16V 125KM omegus1976 52 10 588 2015-Paż-14, 09:25
Ostatni post: StanekMotórzysta
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.8 - X18XE1 -  brak mocy i gaśnięcie
Witam mam duży problem z moją zafirą A 1.8 16V + gaz 116km. a problem jest taki że nie ma mocy jedzie bo jedzie maksymalnie 130,140 i pedał cały w podłodze i do tego gaśnie czy zimna czy ciepła.Do tego dochodzi jeszcze poszarpywanie i gaśnięcie jak ją odpalam to obrotomierz szleje aż zgaśnie podczas jazdy jest to samo swiece nowe sonda nowa przepływka rzekomo dobra i przed świetami była u elektromechanika i zaślepił egr bo ma dosyć i jak jechała tak jedzie.jak na gazie tak i na benzynie, rok się już mecze z tym i każdy mechanior gada ze ona tak ma.A np jak na 4 biegu wyprzedzam obroty silnika mają 4 / 5 tysięcy a predkość od 100 do 110 .I pytanie czy jak EGR jest zepsuty czy możę mieć coś z tym wspólnego .I dodam brak błędów
Odpowiedz
Kolego w mechanice czy elektryce nie ma bo ona "tak ma" tak samo jak nie można być w połowicznej ciąży.
Radziłbym znaleźć dobrego, zaufanego mechanika a najlepiej "komputerowca" który ogarnie temat.
Jeżeli masz rozjechane mapy paliwowe na PB to auto będzie kulało też na LPG bo gazownik dostraja do map benzynowych.
Poza tym nie wiem czy to jest taki dobry pomysł wywalać EGR - ale to twoja decyzja.

Co do wyprzedzania na 4 biegu przy danej prędkości ....to zależne jest też od tego jaką masz skrzynię biegów.

Moja Zocha po zmianie map kręci się ok 8000 (brak skali a wskazówka stoi w dół)
Odpowiedz
Egr mi elektro mechanik zaslepionego przed świętami bo łapał tam fałszywe powietrze kturedys. I powiedział ze jak jest zaslepiony to trzeba go wymienić . A musze go kupić. A te poszarpywanie może być przez Egr. I dzisiaj jechał się gazownik przejechać i jak przyspiesza to sam gadał ze tak jak by ją coś trzymało I widziałem po jego minie ze sam chyba nie wie

Ona wogule jest mega mułem naprawdę na 3 jak się przyspiesza to ja coś jak by dusilo

Ona wogule jest mega mułem naprawdę na 3 jak się przyspiesza to ja coś jak by dusilo

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości