na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Łącznik stabilizatora - wymiana Kaliope 2 5 591 2018-Cze-11, 06:47
Ostatni post: Krawiec
  [TUT ZB] ŁoĹźysko i poduszka amortyzatora - wymiana Kaliope 5 11 161 2017-Lis-01, 18:52
Ostatni post: max1233
  [TUT ZB] Wymiana klockĂłw hamulcowych, tył. woytas 26 26 605 2017-Sie-07, 19:03
Ostatni post: Bodek
Ocena wątku:
  • 93 głosów - średnia: 3.37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Zafira - wymiana klockĂłw i tarcz hamulcowych przĂłd
dodam, że jarzmo zacisku (te dwie śruby na klucz 19) należy przykręcić siłą 100Nm, czyli dość mocno, prawie jak śruby od kół, które przykręcamy siłą 110Nm. Natomiast sam zacisk dokręcamy do jarzma momentem 28Nm.  Śrubkę trzymająca tarczę przykręcamy bardzo lekko, tylko 7Nm
Odpowiedz
jestem przed wymiana klockow przod. mam jeden maly dylemat jakie wybrac?
ate,textar,trw? dzieki za pomoc w wyborze
Odpowiedz
Powiedzcie mi, czy tłoczek z przodu jest wbijany czy wkręcany? Tył wiem że wkręcany..
Odpowiedz
Przednie są wciskane
Odpowiedz
Panowie.. nie mam już sił, mam z tyłu zapieczone śruby od zacisku i co gorsza na dodatek jarzma, górne odkręciłem.. mocująca zacisk góra poszła, dolna lekko wyrobiona, więc wziąłem się za jarzmo, góra poszła to lecimy z dołem.. no i tu jest problem myślałem że zdejmę całe jarzmo z zaciskiem i ew. rozwiercę czy utnę śrubę trzymającą zacisk (mam jarzmo wolne więc bym założył tamto, w lepszym stanie) a ta ch***ra nie chce się odkręcić, walone młotkiem, pół WD-40 wylane, podgrzewane nawet palnikiem i nic.. Jakieś patenty na takie cuda?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości