na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smutek {B} GID brak informaci o klimie arabek24 1 294 2018-Lip-23, 05:37
Ostatni post: arabek24
  {B} Kontrolka monitorowania ciśnienia w oponach syska 42 3 305 2017-Lis-23, 17:21
Ostatni post: palibrzuch
  {B} kontrolka ładowania Piotr Jakubczak 1 459 2017-Lis-07, 20:19
Ostatni post: aro
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} kontrolka świecy Ĺźarowej-a właściwie jej brak
W mojej zośce od samego początku brakuje kontrolki świecy żarowej.. Nie mogę znaleźć wątku jaka może być przyczyna.
SamochĂłd mam z komisu-nigdy wiecej!
Pierwszego dnia jak byłem oglądać samochód migała własnie kontrolka świec żarowych, pytałem gościa dlaczego tak jest a on że świece pewnie do wymiany i mi je wymienią, ale żebym przyjechał jutro- było jeszcze kilka rzeczy które mieli poprawić- żałuje że im zostawiłem do naprawy zamiast zjechać z ceny i zrobić samemu. Z tego co wyczytałem ta migająca kontrolka to był dpf-wypalanie.
Z tym, ze oni te głąby zrobili coś, że kontrolka nie pali się już wogole. Mam nadzieje, ze wyjeli licznik i zakleili ta diode, a nie obcieli jej.
Z tąd moje pytanie jak wyjąć licznik i dobrać się do tych diod. Odezwijcie sie..PZDR.
Odpowiedz
migająca kontrolka to raczej nie wypalanie DPFa, bo opel tego nie sygnalizuje.
Odpowiedz
To co oznacza migajaca kontrolka?? Czytalem jakis temat, i tam wlasnie bylo ze wypala sie dpf.
Swoha droga wiesz jak dostac sie do zarowek w luczniku?? Podejzewam ze mi ja zaslepili.
Odpowiedz
Migajaca kontrolka świec to ze wypalanie zostalo przerwane i dpf się niewypalil do konca . Ja tak wyczytalem ...Moge się mylić
Odpowiedz
Nie mylisz się, miganie kontrolki świec żarowych oznacza problem z DPF, kilka krotnie został przerwany cykl wypalania lub filtr DPF jest całkowicie zapełniony. Pozostaje przegonić auto na 4 biegu obroty 2500 -3000 obrotów lub w ostateczności wypalanie serwisowe po którym musisz zmienić olej na nowy.
Odpowiedz
gdzie w 1.9 macie kontrolkę od DPFa wypalania? po co DPFmonitor forumowicz zrobił?
można nawet podczas wypalania zgasić auto i nawet nie mrugnie żadna kontrolka.

Prawdą może być, że to sygnalizuje zapchanie DPFa, bo tego w sumie jeszcze nie przerabiałem.
co do wyjęcia licznika pojęcia nie mam sad
Odpowiedz
Nie mrugnie ci kontrolka przy wypalaniu jak przerwiesz, ale jak ci się wypala masz zwiekszone spalanie chwilowe , a ze kolega zrobił monitor wypalania dpf zebys widział na wyswietlaczu nie przelaczajac co chwile na spalanie chwilowe
Odpowiedz
ale jak wypalasz to nie zapala kontrolka świec żarowych w 1.9
Co do chwilowego to zależy kto jaki ma wyświetlacz... niektórzy mają cały czas chwilowe i niestety nie da się tego zmienić sad
Odpowiedz
U mnie obserwuje spalanie chwilowe przed kazdym wyłaczeniem silnika, jesli jest wysokie to olewam wszystko i jade dalej na poziomie 2500-3000 obr, az spalanie chwilowe sie unormuje. Nigdy nie trwało to dłuzej niz 10 minut. Mysle ze jest ok, a jak miga kontrolka swiec zarowych to jeszcze nie tak zle, gorzej jakby palila sie i nie gasla wogole, to w tym wypadku serwisowe wypalanie dpf konieczne..
Ale wracając czy ktoś wie jak wyjac licznik i dostac sie do kontrolek?? wink)
Odpowiedz
Tu masz link do licznika

https://www.astrah.pl/viewtopic.php?t=1502
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości