na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 67 518 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 254 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Perypetie ze skrzynią w mojej ZB Martinezku 8 615 2018-Lut-06, 12:13
Ostatni post: janek444
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Skrzynia padła
Witam wszystkich.
Od pewnego czasu miałem problem przy wbijaniu 4 biegu (zgrzytnięcie) - pojawiło się to po niefortunnym oparciu o lewarek na biegu jałowym. Bardziej odczuwalne przy redukcji z 5.
Przyzwyczaiłem się trochę do tego, ale niestety tydzień temu jadąc do pracy przy zmianie biegu nie mogłem już wbić żadnego (lewarek nie chciał się przesunąć w pozycję żadnego biegu). Jakoś udało mi się zapiąć 3 bieg i tak jadę od razu kierując się do mechanika. Jako że dojeżdżam 25 km więc musiałem zmieniać biegi ale jak już dojeżdżałem na miejsce problem ustąpił. Kolega mechanik i tak miał mi wymienić przegub wewnętrzny prawy ponieważ miałem drgania w kierownicy powyżej 100 km - i nadal mam. tak więc kolega wymienił przegub i sprawdził linki od zmiany biegów - wszystko ok. Niestety jak tylko wyjechałem za bramę znowu zblokowało mi biegi. Ponownie udało mi się wbić jakoś bieg i z powrotem. I teraz takie moje pytanie czy nie lepiej zamiast regenerować tą skrzynię to wsadzić f40 tylko że nie wiem czy jest to opłacalne i możliwe. Trochę poczytałem tutaj na forum i kolega Belfer coś takiego zrobił ale razem z wymianą silnika. Dodam że chodzi o Zafirę B 1.9 CDTI 150km.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości