na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zafira A 2.0 DTI - problem z turbina. dawidryba11 55 11 491 2018-Maj-27, 20:24
Ostatni post: klarens85
  {A} 2.0 DTI 16V - Y20DTH -  Problem z uruchomieniem snikers8 3 360 2018-Mar-18, 11:21
Ostatni post: pablito999
  {A} 2.0 DTI 16V - Y20DTH -  problem spadek mocy seba291081 4 1 305 2017-Kwi-30, 10:22
Ostatni post: Zdzich
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 2.0 DTI 16V - Y20DTH -  Problem z ładowaniem turbo
P0234 (3) zwiększenie dodatniego odchylenia obwodu sterowania ciśnieniem. Znaczy że elektrozawór nie odpuszcza w porę i turbo przeładowuje? Co znaczy ta 3 w nawiasie?

Czy może mieć na to wpływ, że jakiś czas temu była podkręcana śrubka od sztangi?

Pozdrawiam.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz
Trójka w nawiasie oznacza że 3 razy komputer zanotował odchylenie od normy.
Odpowiedz
To przynajmniej tyle się wyjaśniło i faktycznie 3 razy mi sie to ostanio przytrafiło smile
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz
Po długiej walce z problemem i sprawdzeniem czego się da, przyczyna (niedoładowania) okazała się banalna i wyszła przez przypadek. Opis zostawię dla potomnych.
Ciśnienie ładowania zadane 2.0, a osiągnięte 1.6 i wywołało błąd. Sprawdzilismy z kolegą co tylko można było. Turbo obejrzane i nie wykazuje oznak zużycia. Do głowy przyszła mu klapka do upuszczania spalin, że może nie domykać i był to strzał w 10. Kazał mi najpierw przez tydzień psiukać WD40 w 4 sruby, zeby zdjąć kolanko i dostać się do klapki. Zrobiłem mu zdjęcie i wysłałem. Okazało się, że cięgno od tej klapki z nieznanych przyczyn jest wygięte, a co za tym idzie gruszka nie jest w równej lini i się przycina. Po odgięciu tej blaszki od klapki, gdy cięgno od gruszki chodziło już równo, a nie pod skosem, Zośka odżyła.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeździłem z takim zaniżonym ładowaniem prawie 2 lata ?
Nawet już żonę uprzedziłem, żeby z gazem nie szalała
Czasami problem jak widać jest banalny, ale ciężki do zlokalizowania.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości