na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Problem z czujnikami parkowania krzysiek102 7 3 327 2018-Sty-11, 18:32
Ostatni post: lukaszleski
  {B} Dołożenie oryginalnych czujników parkowania spokomaroko 41 13 452 2017-Lip-25, 12:06
Ostatni post: Flora
  {B} Nie działają swiatła cofania oraz czujniki parkowania tył sadek 3 1 265 2017-Sty-06, 05:20
Ostatni post: Flora
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} czujniki parkowania
Smutek 
Witam podłączyłem czujniki parkowania pod przewód światła cofania i nieraz zapala się chek wie ktoś co może być powodem ?? a może ktoś doradzi jakie zamontować zamiast tych kupionych na allegro za 60 zł.
Odpowiedz
W B komputer wykryje zbyt duży pobór prądu i to pewnie dlatego wywala błąd.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz
A coś można z tym zrobić ? poza usunięciem czujników oczywiście
Odpowiedz
Ja mam tak podpięte, pod żarówkę cofania i nie mam żadnych problemów.
V OZKZ - Chmielno 2016  smile
Odpowiedz
Z żarówki weź sygnał a prąd podaj poprzez przekaźnik
Odpowiedz
Pszczyna a możesz to bardziej rozwinąć bo w tych tematach nie jestem zbyt biegły z góry dzięki
Odpowiedz
Aby ci zobrazować musimy zacząć od małych podstaw :
Są przekaźniki które maja styk w pozycji spoczynku ( bez napięcia ) i takie które maja styk po podaniu napięcia lub podwójnego działania (kwestia jak go zaadoptujesz) ty potrzebujesz by styk był po podaniu zasilania .
Aby uprościć małym prądem sterujesz dużym prądem (odciążasz wiązkę -bezpiecznik inną wiązką i omijasz komputer)
1-Więc tak z Aku bierzesz + by zasilić twe czujniki (najlepiej gdy jeszcze na kablu będzie bezpiecznik ) i przez przekaźnik do czujników
2- drugi z Aku na zasilanie cewki przekaznika
3-Minus do masy lub Aku z czujniów
4-minus sterujący przekaźnikiem z czujnika wstecznego na skrzyni biegów .

Drugi wariant lecz czeka cię przeciąganie kabla przez całe auto:
1-minus przekaźnika z masy auta (w tyle auta) i minus czujników też z masy auta lub z Aku
2- + zasilania czujników z wiązki REC-a i przez przekaźnik do czujników ( oraz bezpiecznik)
3- + sterowania przekaźnika po włączeniu wstecznego z żarówki tylnej lampy ( wsteczny )
Ja tak mam zrobione (drugi wariant ) dla uzyskania Minusa dla lusterka Fotochromatycznego
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości