na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Klimatyzacja lookasart86@gmail.com 17 1 542 2018-Sie-10, 06:12
Ostatni post: rafael
  {Info} problem z klimatyzacją pezet71 9 734 2018-Sie-07, 18:36
Ostatni post: lukasss3
  {A} Klimatyzacja - nie działają wentylatory, sprężarka się wyłącza misza_pl 9 1 134 2016-Lip-08, 13:44
Ostatni post: misza_pl
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Sterowanie klimatyzacją z panelem półautomatycznym
Witam.
Mam pytanie odnośnie sterowania elektronicznego ogrzewania.
Czy ktoś z kolegów coś takiego posiada i ewentualnie na jakiej zasadzie ma działać to sterowanie temperaturą. Chodzi mi o jakąś instrukcje obsługi lub coś w tym względzie.
Jak na razie to zauważyłem że coś nie bardzo to u mnie działa bo mogę tylko ustawić temperaturę na maks ciepło albo zimno - tylko wtedy słyszę przesuwanie się klapki ciepłe - zimne. przy ustawieniu temperatury nic nie słychać.

Zamiast pokrętła mam taki elektroniczny nastawnik - fotka poniżej (znaleziona na tym forum).

Załączone pliki
.png   Screenshot-2018-6-5 uploadfromtaptalk1416065960699 jpg (Obraz JPEG, 1024 × 768 pikseli).png (Rozmiar: 281.8 KB / Pobrań: 24)
Odpowiedz
Szczerze przyznam, że pierwszy raz widzę coś takiego smile Mnie to wygląda jak by ktoś klimę manualną przerobił na automatyczną, bo panel jest ewidentnie od manualnej.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz
Bo to jest manualna klima tylko ze sterowaniem elektronicznym temperatury.

Zanim to ewentualnie przerobię na normalny manual - to chciałbym coś na jej temat się dowiedzieć.
Odpowiedz
Raczej niespotykana modyfikacja, więc ciężko będzie komuś napisać, dlaczego tak jest, bo niewiadomo co poprzedni właściciel tam przerobił i jak.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz
Były takie wersje i pojawiały się tematy na forum. Niestety nie wiem jak to działa bo na żywo nie widziałem.
p.o. Administratora
Odpowiedz
No to nie miałem pojecia, że to fabryczne. Myślałem, że ktoś własnego moda zrobił.
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
-uczestnictwo
Odpowiedz
Cześć.
I trochę się wyjaśniło - dzięki koledze z innego forum który troszkę przegrzebał internet i wygrzebał.
Dla poszukujących wkleję link do info - o ile administracja pozwoli.
Odpowiedz
Tutaj obiecany link - https://forum.opel24.com/topic/84268-reg...te-system/
Przyznam się że troszkę pobawiłem się sterowaniem tym ustrojstwem i zaczęło normalnie działać.
Ja mam tylko sam nastawnik temperatury, tak że na razie nie wymieniam panelu na zwykłego manual-a skoro ten działa.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości