na dół
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{Info} Uchyt rowerowy na dach - zabezpieczenie
Witam.

Mam pytanie do użytkowników uchwytów na rower mocowanych na dachu. Czy te uchwyty mają jakieś zabezpieczenie antykradzieżowe czy tylko jest to mocowane na śruby. Czy komuś próbowano "zwinąć" takie uchwyty ?? Nie chcę ich co kilka dni montować i demontować.
Odpowiedz
Uchwyty składają się tzw. belki i stopy. U mnie (stopy Mont Blanc) każda stopa posiada zaślepkę na zamek, pod którą jest śruba, która umożliwia montaż/demontaż.

Każdy zestaw stóp posiada indywidualny komplet zamków i klucz, więc kluczem z drugiego takiego zestawy, nie da się zdjąć moich belek.
Odpowiedz
@tOmki ja belki mam oryginalne Opla i one są na kluczyk. Bardziej mi chodzi o zabezpieczenie uchwytów na rower
Odpowiedz
Bazy bagażnika (belki na relingu) raczej nie ruszą. Uchwyt do roweru w zależności jaki (drogi czy tani) i ile mają czasu, mogą zwinąć.
Odpowiedz
Nie doczytałem do końca że chodzi ci o sam uchwyt na rower.
Widzę że Thule posiada coś takiego jak Thule One-Key System, i wynika z tego że można jednym kluczem otwierać i zamykać wszystko, w tym i uchwyt do roweru.
Więc Thule musi mieć w ofercie uchwyty w które mają miejsce na wkładke zamka.

http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3345-Zamki...12_wkladek

Tutaj masz uchwut Taurusa:
http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3665-Uchwy...BikeUp_Pro

wg opisu:
uchwyt został dodatkowo wyposażony w zamek zabezpieczający rower na belkach auta
Odpowiedz
Zabezpieczenie które podałeś służy to zabezpieczenia roweru na uchwycie, a nie samego uchwytu przed odkręceniem.
Odpowiedz
Przemo a nie myślałeś o bagażniku rowerowym na hak? Ja puki co ładuję rower do środka składając siedzenie tylne jak jadę sam lub we dwójkę. Zosia jest wysoka i założenie roweru na dach to nie lada wyczyn ;-)
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Kadett 1990, Astra 1996, Zafira 2005  smile
Odpowiedz
Piotrze też o tym myślałem, ale są dwa problemy: Brakuje mi główki do haka (choć coś dałoby się dopasować) i bagażniki na hak są dość drogie.
A ja właśnie zakupiłem belki Opla do Zośki bo potrzebuję założyć box w wakacje i stąd chciałbym je wykorzystać. A co się tyczy zakładania roweru na dach zośki ... ja mam 186 cm i przymierzałem się i nie będzie z tym problemu.
Odpowiedz
Ja jestem niższy :-) planuję uchwyt rowerowy na hak a na dach niewielki box. Ale czas pokaże co z tego wyjdzie ;-)
VII OZKZ - Mikorzyn 2018
VI OZKZ - Soczewka 2017

Kadett 1990, Astra 1996, Zafira 2005  smile
Odpowiedz
Co jakiś czas bagażniki na hak można dostać w promocji w Juli. Nie jest to najwyższa półka, ale dają radę. Mi się udało kupić za czterysta coś taki na cztery rowery. Cały bagażnik zabezpieczony kluczykiem i każdy rower osobno też. Brakuje kluczyka do uchwytu, ale... da się dokupić same pokrętła z kluczykiem za 25 zł.
Do codziennego użytku taki bagażnik się nie nadaje, ale jak chce się go użyć 10 razy w roku, to jak najbardziej jest ok. I co najważniejsze - łatwo przypiąć rowery samemu.

Do bagażnika na dach lepiej mieć drugą osobę do pomocy. Jest jeszcze druga sprawa. Jadąc na wakacje często jedziemy w miejsca, których nie znamy. Kilka lat temu kolega pojechał z rowerami nad morze. Oczywiście na dachu. I jak większość zaplanował powrót w niedzielę rano. A tu zonk, korek na trzy godziny. Wkurzony zaczął objeżdżać zator przez zadupia i w którymś momencie miał po drodze niski wiadukt kolejowy. Znak zobaczył, ale o rowerach na dachu zapomniał. A na co dzień jadąc osobówką nikt na wysokość przejazdu nie zwraca uwagi. Dalej to już łatwo sobie wyobrazić. Same straty w samochodzie (dach, klapa, tylna szyba) przekroczyły 4 tysiaki.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości