na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Problem z łącznikiem stabilizatora 06mk2 8 191 2018-Maj-09, 03:11
Ostatni post: lukaszleski
  {B} Wibracje kierownicy przy większych prędkościach celius 16 345 2018-Kwi-27, 19:50
Ostatni post: pablito999
  {B} Powrót kierownicy do jazdy na prost tOmki 13 1 095 2017-Maj-03, 20:08
Ostatni post: tOmki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Problem ze wspomaganiem kierownicy
Hej,
Jak w temacie problem z ukladem wspomagania kierownicy, opisze problem:
W czasie jazdy zaczyna mrugac (rownioczenie) dioda abs, akumulatora i komunikat serwisu, w czasie jak zamruga spadaja obroty do zera...trace wspomaganie kierownicy. Dopiero jak sie zatrzymam i wylacze silnik to po odpaleniu jest dobrze lecz problem sie powtarza.
Jesli ktos ma doswiadczenie w takim przypadku prosze o rade. Jestem laikiem i sam zapewne nic nie wskoram jednak chcialbym poznac Wasza opinie zanim udam sie do warsztatu.
Dziekuje za odpowiedzi.
Pzdr
Odpowiedz
Może kolega poczyta bo już takie tematy są - http://www.klubzafira.pl/forum/showthread.php?tid=939
Odpowiedz
Zacznij od sprawdzenia Alternatora
Odpowiedz
Tak wiec dzisiaj bylem sprawdzic stan tego oleju ( biala nakretka i dostep dosc dobry) okazalo sie ze miara jest suchutka i chyba nic tam nie ma. Zamowilem ten olej jak radziliscie w innych postach (Hydrauliköl Zentralhydrauliköl Servoöl FEBI LHM 06161 - z przesylka 9.99 E) Jak dojdzie napelnie szczykawka, odpowietrze i zobacze czy gdzies ucieka).. tak wiec bede dalej informowal. Dzieki za powyzsze porady .
Pzdr.
Odpowiedz
Hej, problem dalej nierozwiazany, plyn uzupelnilem,, jednak nie brakowalo go az tak duzo..dzisiaj pojechalem do warsztatu i w trakcie jazdy znowu padlo wspomaganie..niestety w warsztacie po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wspomaganie nie dziala..magik podpial komputer i niestety wyskakuje brak komunikacji z ukladem kierowniczym..sprawdzil bezpieczniki, alternator wszystko ok..zostawilem auto powiedzial ze jutro bedzie sprawdzal kable ( co chyba bedzie zmudna praca ) ..oby cos znalazl, bo w weekendy prywatnie robi..w tygodniu za godzine warsztat kasuje 100E ..jesli ktos mial podobnie moze jakas podpowiedz?
pzdr
Odpowiedz
No cóż wychodzi na to że pompa wspomagania pewnie do regeneracji. Chyba że się okaże że kabloteka zawiodła (czyli mechanik coś znajdzie na kablach).
W PL za regeneracje pompy zapłacisz od 500 do 1000Pln (oferty na znanym portalu aukcyjnym) - syn w Krakowie płacił 600PLN za usługę z montażem w Astrze G.
Odpowiedz
U mnie miałem to samo jak padła pompa (brak komunikacji z systemem wspomagania) pompę kupiłem używaną na znanym portalu aukcyjnym za 500zł i hula już dwa lata ciekawostką jest że jak rozebrałem zepsutą pompę to w środku była woda
Odpowiedz
Smutek 
Właśnie gdzieś się spotkałem z opisem że do zbiornika pompy wspomagania w Zośkach w jakiś sposób dostaje się woda.
Marko nie jesteś pierwszym który o tym pisze.
Odpowiedz
Najczęściej w takim przypadku uszkodzeniu ulega wiązka przewodów wchodząca w obudowę pompy.Izolacja ulega uszkodzeniu i do środka powoli dostaje się woda która uszkadza płytkę z elektroniką..
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości