na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.7 CDTI - p0409, ecn 040952, EGR , dziwny praca silnika gryzli1 3 3 303 2014-Cze-18, 13:20
Ostatni post: agstojak
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.7 CDTI -  EGR
Witam wie ktoś może gdzie we Wrocławiu mogę zregenerować zawór EGR do zośki 1,7 CDTI z 2008 r prawdopodobnie silniczek się zawiesza ale nie jestem pewien.
Odpowiedz
Cześć. Nie kombinuj z warsztatem tylko sam wyczyść. EGR masz na zewnątrz przy zbiorniku wyrównawczym+6 śrub i masz go zdemontować ego. Rozkręcasz 4 śruby przy silniku sterującym i czyścić. Pzdr Marcin.
Odpowiedz
Ja z podobnym pytaniem: wczoraj jechaliśmy i nagle auto straciło moc, zaczęło gasnąć (jazda w mieście), nie można było wyciągnąć więcej niż 30km/h. Mieliśmy b. mało ropy (ale jeszcze na 30 km), dlatego dojechaliśmy na stację, dotankowaliśmy i po krótkim czasie znów jechało normalnie, ale zapaliła się kontrolka silnika. Teraz ciągnie w miarę dobrze (musimy jeszcze przetestować na dłuższym dystansie). Niestety tankowaliśmy w drodze, w Niemczech, na przypadkowej stacji. Mamy Zafirę B 1.7 CDTI.
Po lekturze wielu wpisów na tym forum (dziękujemy, mnóstwo informacji) wypedałowaliśmy błąd P0409, a na stacji zapaliła nam się na pomarańczowo kontrolka silnika i nie gaśnie. Jesteśmy za granicą we Francji na krótkim wyjeździe i musimy wrócić do Polski (1200 km). Czy możemy zaryzykować jazdę z tą kontrolką i tym błędem, a EGR wyczyścić lub wymienić dopiero w Polsce? Pytanie jest pilne, bo musimy wrócić w niedzielę, a dziś czwartek i nie wiemy, czy tu szukać warsztatu, czy dojedziemy. Nie ukrywam, że wolelibyśmy nie naprawiać tego tutaj, ale jak będzie trzeba, to chcielibyśmy wiedzieć o tym jak najszybciej.
Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc i sugestie od bardziej doświadczonych użytkowników Zafiry.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości