na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 67 500 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  [TUT ZB] M32 - Regulacja mechanizmu zmiany biegów przemeks 21 36 487 2017-Gru-08, 20:12
Ostatni post: wolf80
  {B} M32 - Uszkodzenia skrzyni biegów (zdjęcia z własnych diagnoz) Belfer 7 18 297 2017-Wrz-21, 19:24
Ostatni post: palibrzuch
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Brak biegów
Hej . Wczoraj Zośka odmówiła posłuszeństwa . Niby było wszystko ok . Może trochę inaczej chodził silnik nie wiem jak by drgał . Po zatrzymaniu się nie mogłam już wrzucić biegu . Sprzęgło zaczęło ciągnąć . Po zgaszeniu silnika biegi można wrzucić normalnie . Płyn jest .
Odpowiedz
To by trzeba było sprawdzić sprzęgło.
Odpowiedz
A może być uszkodzona pompka sprzegla?dodam że sprzęgło było wymieniane w zeszłym roku i już by się rozwalilo
Odpowiedz
Jeśli nie można by było tylko wrzucić biegów, to możliwe, że to pompka. Jeśli jednak silnik zaczął dodatkowo drgać, to ja też bym do sprzęgła zajrzał, bo to może dwumas siadł.
Odpowiedz
Witam DjHardy dzięki z podpowiedź tylko że wymienialem juz dwumas bodajże w zeszłym roku i dużo km Nie zrobilem
Odpowiedz
Rafał ja tylko sugeruję sie Twoimi objawami. Wiem, że jakość zamienników pozostawia teraz czasami wiele do życzenia, bo np. moja siostra w Mazdzie 6, na wymienionym dwumasie pojeździła całe 6 miesięcy sad Ale może kolega @Belfer lepiej Ci doradzi co to może być
Odpowiedz
Akurat to nie moja Zosia ma problem.
Ale pisząc o sprzęgle miałem na uwadze całość czyli: pompa, wysprzęglik, oraz zestaw tarcza, docisk, dwumas (jeśli jest).
Piszesz że wymieniałeś, ale co było zamontowane to już nie.
Ja w innym aucie na tarczy zrobiłem nie całe 500km, kupował mechanik i reklamował - dostawca zwrócił kaskę za tarcze i za wymianę (gdy potrzebowałem akurat nie było sachsa, lucka ani uznanych zamienników - w badziewiu rozsypał się zabierak - luck załatwił sprawę ale auto musiało jeszcze raz korzystać z warsztatu).
Odpowiedz
Witam jednak poszło sprzeglo razem z dwunasta. Jakiej firmy kupować dwumas ze sprzeglem??
Odpowiedz
(2018-Sie-07, 10:56)Edzka24 napisał(a): Witam jednak poszło sprzeglo razem z dwunasta. Jakiej firmy kupować dwumas ze sprzeglem??

LUK, SACHS, ostatecznie VALEO.
Najlepiej komplet cały jednej firmy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości