na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 674 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Uszkodzony skraplacz klimatyzacji, brak wentylatora [?] kanwa1987 5 408 2018-Lip-19, 21:34
Ostatni post: rafael
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 952 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa
Jeśli kompresor się zatarł należy czyścić cały uklad, fachowiec powinien stwierdzić czy należy wymienić także chłodnicę bo skraplacz na 100%. Mój znajomy na warsztacie bierze za czyszczenie układu 800zł metody nie zdradzi jakaś własna tajemnica.
Odpowiedz
Na razie rozważam różne opcje naprawy. Mechanik odkręcił mi ze sprężarki (aby nie włączyć przypadkiem klimy)... no właśnie co to jest... metalowy krążek ze śruba po środku??
Rozumiem że mogę bez tego jeździć i nie zaszkodzę niczemu?
Odpowiedz
Prościej niczego nie rozkręcając wymienić pasek do zochy bez klimy.
Odpowiedz
(2015-Lip-17, 18:08)Bamber link napisał(a): czy naleĹźy wymienić takĹźe chłodnicę bo skraplacz na 100%.

przecież to to samo smile Chyba chodziło Ci o parownik smile
Odpowiedz
Sorki Paweł miałem na myśli osuszacz
Odpowiedz
osuszacz, według mojej wiedzy, w ZB jest zintegrowany z skraplaczem 
Odpowiedz
Też nie byłem pewien ale jak jest razem jeden dylemat mniej.
Odpowiedz
Zastanawiam się nad czyszczeniem skraplacza bo jest nowy... ma miesiąc. Tylko problem polega na tym że jest on równoległy, a nie szeregowy i nie ma gwarancji że się go  dokładnie przeczyści.
Może jest ktoś kto coś takiego przechodził?

Odpowiedz
Ostatnio taki sam temat studiowałem z kolegą mechanikiem co robi klimy i stwierdził iż fachowiec powinien widzieć na ile poszły opiłki i czy warto czyścić a co do samego czysczenia nawet mnie swojej metody nie zdradził więc wątpię żebyś skutecznie zobił to sam.
Odpowiedz
Witam serdecznie
Od pewnego czasu zauważyłem, że jak mam uruchomioną klimę i silnik pracuje na jałowym biegu, to sprężarka warczy i załącza się wentylator. Jak dodam lekko gazu, to się robi ciszej i dosłownie jak obroty spadną do jałowych, to znowu pyk i załącza się wentylator i sprężarka.
Czy tak powinno być ?
Sprawdziłem OPCOMem i ciśnienie na wył. klimie mam 600kPa a na  ząłączonej 1400kPa.
Klime uzupełniałem jakiś miesiąc temu.
Ogólnie nieraz wydaje mi się że sprężarka jęczy głośno wprost proporcjonalnie do obrotów silnika. Jak przekraczam 3000rpm na 2 biegu to wydaje jakiś odgłos metaliczno -  buczący :-) Ale nie zawsze tak jest...
Jak  jest u Was ??
Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości