na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 825 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Uszkodzony skraplacz klimatyzacji, brak wentylatora [?] kanwa1987 5 415 2018-Lip-19, 21:34
Ostatni post: rafael
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 957 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa
Na wolnych obrotach jak dasz w gaz to zawsze rozłączy sprężarkę. Tak samo jak ruszasz autem i depniesz porządne to też rozłączy sprężarkę aby zapewnić pełną moc autu...
Odpowiedz
(2015-Sie-07, 20:43)_model_ link napisał(a): Na wolnych obrotach jak dasz w gaz to zawsze rozłączy sprężarkę. Tak samo jak ruszasz autem i depniesz porządne to teĹź rozłączy sprężarkę aby zapewnić pełną moc autu...
Skąd taka teoria? Większej bujdy nie słyszałem o klimie.
Odpowiedz
(2015-Sie-07, 21:14)Bamber link napisał(a): Skąd taka teoria? Większej bujdy nie słyszałem o klimie.

No to poczytaj i popytaj. A zresztą sprawdź samemu. Włącz klimę, sprężarka zaskoczy. Następnie rusz dość energicznie autem (czyli sandał w podłogę). Jak ruszysz i wrzucisz "2" bieg to po chwili usłyszysz ponowne załączenie sprężarki. No chyba, że masz automat to nie wiem czy takie coś zrobisz.
Ale miałem tak w każdym aucie z klimą (manualną i climatronikiem): Golf MK3 1,9TD, Peugeot 307 i 206 (obydwa 2,0HDI), Citroen Xsara 1,4HDI i teraz w Zafirze 1,9CDTI.
Tak samo ma ojciec w Focusie MK2 1,8TDCI oraz brat w Octavii I 1,6Pb.
Znajomych nie będę pytał...
Odpowiedz
Zgadzam się z kolegą model. Przy ostrym ruszaniu lub mocnym wciśnięciu gazu sprężarka jest rozłączana po pierwsze żeby mieć pełną dostępną moc, a po drugie żeby chronić sprężarka przed tzw uderzeniem hydraulicznym i ewentualnym zalaniem nieodparowanym czynnikiem, oraz zbyt wysokim ciśnieniem na stronie toczne - tak w skrócie.

Oczywiście po chwili gdy komputer stwierdza że obroty są ustabilizowane lub nie wykorzystujesz pełnej mocy załączy sprzęgło sprężarki.
Odpowiedz
Potwierdzam to co napisał [member=1357]racool[/member]. U mnie jest to normą przy tak słabym silniczku.
Odpowiedz
(2015-Sie-08, 14:34)racool link napisał(a): Zgadzam się z kolegą model. Przy ostrym ruszaniu lub mocnym wciśnięciu gazu sprężarka jest rozłączana po pierwsze Ĺźeby mieć pełną dostępną moc, a po drugie Ĺźeby chronić sprężarka przed tzw uderzeniem hydraulicznym i ewentualnym zalaniem nieodparowanym czynnikiem, oraz zbyt wysokim ciśnieniem na stronie toczne - tak w skrĂłcie.
Oczywiście po chwili gdy komputer stwierdza że obroty są ustabilizowane lub nie wykorzystujesz pełnej mocy załączy sprzęgło sprężarki.

Popieram fachowe wytłumaczenie Szymona, czyli informacja _modela_ prawdziwa, słuszna a nie "wielka bujda",  pozdrawiam ...
Odpowiedz
(2015-Sie-08, 20:43)Belfer link napisał(a): Popieram fachowe wytłumaczenie Szymona, czyli informacja _modela_ słuszna a nie "wielka bujda"

Mirek z całym szacunkiem. Jak zobaczyłem Twoją odpowiedź w tym wątku to czułem, że "zygniesz" ( nawiążesz do odpowiedzi ) Bambra i nie myliłem się.
Po raz ostatni upominam i bardzo proszę o nie szukanie sprzeczek na forum. Proszę pozałatwiać swoje problemy miedzy Wami na PW.
Następnym razem zastosuje kary regulaminowe ( zarówno w stosunku do Ciebie  jaki i Bambra jak będzie szukał konfliktu ).

§4 Kary
9. Na forum obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia prywatnych wojen. Do tego służą prywatne wiadomości, lub spotkanie „face to face”. Osoby niestosujące się do tego zakazu, będą czasowo banowane (przed otrzymaniem bana taka osoba zostanie o tym fakcie niezwłocznie powiadomiona).

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku nad morzem.
Odpowiedz
(2015-Sie-08, 20:58)Krasnal link napisał(a): Następnym razem zastosuje kary regulaminowe ( zarĂłwno w stosunku do Ciebie  jaki i Bambra jak będzie szukał konfliktu ).
Nie myli się ten co nic nie robi, w modelach które ja posiadałem było inaczej ale nieistotne.
Odpowiedz
Kurcze -  czyli niby wszystko okej - ale strasznie głośno chodzi ta sprężarka na jałowym - za pierwszym załączeniem, to wydobywa się przez kilka sekund taki jakby metaliczny odgłos z rezonansem... nie wiem jak to napisać -  jakby startował silnik napędzany plutonem :-). Później chodzi ciszej ale raz na jakiś czas proporcjonalnie do obrotów - a zwłaszcza powyżej 3 tyś szczególnie na II biegu słychać ten metaliczny odgłos... tak jakby brak czynnika w układzie... sam nie wiem -
No nic -  podjadę ponownie na sprawdzenie, czy oby go nei ubywa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(2015-Sie-14, 09:26)mpendzik link napisał(a): Kurcze -  czyli niby wszystko okej - ale strasznie głośno chodzi ta sprężarka na jałowym - za pierwszym załączeniem, to wydobywa się przez kilka sekund taki jakby metaliczny odgłos z rezonansem... nie wiem jak to napisać -  jakby startował silnik napędzany plutonem :-). Później chodzi ciszej ale raz na jakiś czas proporcjonalnie do obrotĂłw - a zwłaszcza powyĹźej 3 tyś szczegĂłlnie na II biegu słychać ten metaliczny odgłos... tak jakby brak czynnika w układzie... sam nie wiem -
No nic -  podjadę ponownie na sprawdzenie, czy oby go nei ubywa.
Pozdrawiam

Miałem podobnie. Ponowne nabicie klimy z odpowiednią ilością oleju znacznie poprawiło pracę sprężarki. Ale ja podejrzewam, że może to być pomału jej koniec, więc liczę się z jej regeneracją po sezonie..
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości