na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 44 538 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Uszkodzony skraplacz klimatyzacji, brak wentylatora [?] kanwa1987 5 433 2018-Lip-19, 21:34
Ostatni post: rafael
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 13 031 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa
100zł za wymianę skraplacza to dobra cena.Potarguj do ceny nabicia np odgrzybianie i cena 300zł będzie ok.
Odpowiedz
(2012-Kwi-05, 09:21)Marki link napisał(a): 100zł za wymianę skraplacza to dobra cena.Potarguj do ceny nabicia np odgrzybianie i cena 300zł będzie ok.
sęk w tym że w słubicach nie ma za wiele warsztatów a te co są otwarte mają gdzieś klientów wink nie ma co utargować. Narazie czekam jeszcze na cenę z warsztatu w Berlinie

a tak przy okazji, dzięki kaliope wiem juz jaka mam chłodnicę- a wy powiedzcie mi czym się różnią te dwie (no i czy warto je kupić) wink
http://www.ebay.de/itm/KONDENSATOR-KLIMA...2a14a753f9
http://www.ebay.de/itm/KONDENSATOR-KLIMA...4157137801
Odpowiedz
Obie chłodnice są takie jakie potrzebujesz.Jaka by nie była nowa min 3 lata wytrzyma.W razie czego masz gwarancje.
Odpowiedz
Ktoś kiedyś pisał jakiej firmy chłodnice są szczególnie polecane. Ktoś ma jakieś info?
Odpowiedz
Nissens to numer 1.
Odpowiedz
(2012-Kwi-05, 09:51)Marki link napisał(a): Obie chłodnice są takie jakie potrzebujes
ciekawe jest to że podają grubość 12mm a z innych firm 16mm - to jakaś róznica?
na top jakości mi tak nie zależy, chce by było dobrze zrobione, a nie łatane (bo ponoć i można kleić, łatać dziury), i ma wytrzymać z rok minimum... wink
Odpowiedz
Sprzedający podają numery oryginału i obie są takie same.Jeśli możesz wytrzymać do wieczora to sprawdzę u siebie.Stara też jeszcze leży w garażu(nie wiem po co ).Chłodnicy klimy nie łatają ,bo za duże ciśnienie jest w układzie.Chłodnice wody owszem.
Odpowiedz
(2012-Kwi-05, 09:54)Marki link napisał(a): Nissens to numer 1.
no właśnie na "wrogim" forum wink piszą że nissen może ok ale podwykonawca do naszych skraplaczy to słabizna... i że lepiej wyglądają (na solidniejsze) robione przez valeo i delphi...

[br]Dodano: [time]1333617112[/time]
(2012-Kwi-05, 10:09)Marki link napisał(a): Sprzedający podają numery oryginału i obie są takie same.Jeśli moĹźesz wytrzymać do wieczora to sprawdzę u siebie.Stara teĹź jeszcze leĹźy w garaĹźu(nie wiem po co ).Chłodnicy klimy nie łatają ,bo za duĹźe ciśnienie jest w układzie.Chłodnice wody owszem.
pewnie że mogę poczekać wink i tak nie zrobię tego teraz - święta zimne wiec przeżyję wink
a co do łatania - to mam takie samo zdanie jak ty, ale spotkałem się z łataniem, więc to nie wymysł a pomysłowość polaków...
Odpowiedz
Kolego Kicaj wymianę skraplacza możesz zrobić sam.

Ja za napełnienie całkowicie pustej instalacji 2 lutym tamtego roku zapłaciłem 220zł.
Skraplacz nowy wyrwałem za 350zł na allegro oryginalny gm.
Odpowiedz
Ja otrzymałem propozycję za 240 zika. W tym jest wymiana kondensatora i napełnienie czynnikiem . Wcześniej kupiłem gruppona na tą firmę i mam odgrzybianie chemią. Całość 300 zika plus kondensator Nissens zakupiony u kolegi Mirasa  smile         
                      Opel wir lieben . . . GELD
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości