na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 828 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Uszkodzony skraplacz klimatyzacji, brak wentylatora [?] kanwa1987 5 327 2018-Lip-19, 21:34
Ostatni post: rafael
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 761 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa
biggrin
Odpowiedz
panowie byłem na dobiciu w swojej zośce czynnika i klimatyzacja bo było mało i klima się nie włączała.
Po nabiciu klimy klimatyzacja się załacza i niby działa ale bardzo głośno jakby wyje rzęzi i słychać bardzo mocno wewnątrz auta pod maską tak nie słychac chyba kompresor sprężarki , czy ktoś z was zdiagnozował podobny
Odpowiedz
Kolego wracaj do partacza i przejdź co grzecznie że od mają 2015 "dopełnianie czynnikiem układu chłodniczego jest nielegalne i grozi mandatem administracyjnym od 6 do 30 tyś za każde wykroczenie.
Jeżeli brakuje czynnika należy pozostałość odesłać i poddać regeneracji, napełnić układ azotem znaleźć nieszczelność lub nieszczelności, sprawdzić ilość oleju w sprężarce ponownie sprawdzić szczelność azotem min 25 bar, wykonać próżnię w układzie, napełnić odessanym, zregenerowanym czynnikiem i wagowo uzupełnić ilość Nowym czynnikiem.

U Ciebie bankowo brakuje oleju, jak masz fuksa to dokładnie powinno rozwiązać sprawę jak nie czeka Cię regeneracja sprężarki ok 900 zł.
Odpowiedz
A racool wie co mĂłwi.
Odpowiedz
ok rozumiem pojade do niego i mi sprawdzi wszystko jak pisaliście , a drugie pytanko to jaki model sprężarki szukać do zafiry B 1,8 140Km z 2006 r , teraz aktualnie mam sprezarke delphi 2144 a jaka jeszcze mozna włozyć
Odpowiedz
Panowie potrzenuję pomocy, jaka sprężarka jakie modele występowały w Zafirze B Z18XER jaki model kompresora szukać
Odpowiedz
Witam, klima po nabiciu nie działa wymieniony czujnik ciśnienia sprawdzony przekaznik sprężarka załącza się po podpięciu z samego akumulatora przed wtyczką.
Odpowiedz
Koledze właśnie padł skraplacz Nissens, który był niedawno wymieniany. Cały czynnik poszedł w kosmos. Czyli wygląda na to, że gość mi dobrze radził żebym nie brał Nissens tylko NRF.
Odpowiedz
Okazało się że komputer klimy nie widział trzeba było zalogować i hula

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości