na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 16 370 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 343 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
  {B} [TUT ZB] DemontaĹź plastikowej rączki hamulca ręcznego WhiteBoy 1 739 2017-Lis-17, 23:02
Ostatni post: WhiteBoy
Ocena wątku:
  • 58 głosów - średnia: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [TUT ZB] Zafira - Zabezpieczenie klapy bagaĹźnika przed rdzą
Tutek:

Odpowiedz
Paweł, "profesjonalizm" i wszystko, dzięki pozdrawiam Mirosław
Odpowiedz
To chyba jakaś przypadłość bo u mnie pęcherz po tej zimie wyszedł w tym samym miejscu a z listwą robiłem z 1.5 roku temu  7
Odpowiedz
tak jak pisałem, u mnie listwa ewidentnie ocierała o nadwozie....wytarła lakier.....i pęchęrz gotowy. Po oglądnięciu dokładnym klapy pod listwą, zauważyłem że listwa ocierała lekko jeszcze w innym miejscu.....też u góry....także musiałem ją lekko zdystansować
Odpowiedz
Paweł dobra robota  ja też muszę zabrać się za listwę, ale czekam na lepszą pogodę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Wiem że ASO poprawiło mocowania i listwę.
Jak miałem kropeczkę pod znaczkiem Opla i jak pytałem lakiernika co z tym robić to mówił że to jakaś wada nakładania lakieru przez fabrykę.
Odpowiedz
ja już chyba wiem skąd się bierze ten problem porysowanego lakieru dokładnie na środku klapy na styku z listwą. Mianowicie dziś podczas otwierania klapy, rzuciłem okiem na tą zaprawkę lakieru co zrobiłem i wtedy zobaczyłem jak ta listwa pracuje podczas otwierania. Mianowicie palce wędrują na dół na mikrostyk a kciukiem człowiek mimowolnie dopycha listwę. Aż zbroiłem sobie kilka doświadczalnych otwierań  i za każdym razem tak się działo, że listwa się lekko uginała pod naciskiem kciuka. Czyli chyba każdy otwiera klapę tak samo....tzn tak:

[Obrazek: f9be4d2d92ceeb51m.jpg]

tak wiec na 99.9% listwa dobija do lakieru podczas każdego otwierania klapy.  Człowiek kompletnie na to nie zwraca uwagi, bo nie patrzy na listwę podczas otwierania.
Odpowiedz
Bardzo ładnie....... Ja już temat tylniej klapy, listwy i zamka mam za sobą, gdy w tamtym roku zamarzł mi zamek. Wtedy wszystko musiałem odkręcić jak opisał kolega i po wyczyszczeniu zabezpieczyć przed korozją. Korzystając z okazji że wszystko było rozebrane "wszczepiłem się w przewód od zamka (dokładnie masa u mnie szary) i dzieęki temu mam włącznik od otwierania tylniej klapu także wewnątrz, koło lewarka (może sobie teraz zamarzać)
Ps. przydało się tej zimy 32
Pozdrawiam
Odpowiedz
fargarap,

o ciekawy pomysł....opisz dokładnie co i jak....porobiłeś fotki tej modyfikacji?
Odpowiedz
Fotki gdzieś miałem a jak nie znajdę to można zrobić. Cały myk jest w wym aby znależć kabelek który podaje masę do zamka co powoduje jego otwarcie. z tego co pamiętam są tam dwa szare i jeden z nich to ten w który trzeba sie wszczepić. Potem tylko pociągnąć ten kabelek w dogodne miejsce i włączniczek...... Zdjęcia zrobię jak będzie lepsza pogoda..... Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości