na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jak zdemontować/wymienić pompę ABS/ESP Kaliope 0 971 2017-Maj-16, 09:38
Ostatni post: Kaliope
  {B} Jak zalać i odpowietrzyć układ kierowniczy, maglownicę, pompę Kaliope 0 551 2017-Maj-12, 17:30
  {B} Jak zdemontować maglownicę/przekładnie Kaliope 0 433 2017-Maj-11, 18:40
Ocena wątku:
  • 60 głosów - średnia: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} {B} Przekładnia, Pompa wspomagania, Przewody ciśnieniowe - usterki, diagnoza
Korek koloru żółtego, zanim się do niego dobrałem musiałem wyciągnąć filtr powietrza, następnie lejek z 1m przewodu i dolałem 31 . Przy zakładaniu korka jakimś cudem się wymknoł  19 i bez mechanika się nie skończyło !! Osłona silnika metalowa, kanału brak :20: . A płyn jak znikał tak znika
Odpowiedz
Znalazłem  wraz ze znajomym mechanikem przyczynę wycieku 6 , mokry cały lewy wachacz, więc uszczelniacze na maglownicy. Zdemontowano, wysłano do regeneracji następnie zamontowano. Chodzi ładnie tylko: kontrolka od trakcji poli się cały czas ( należy pojeżdzić, powinna zgasnąć), kierunki nie wyłączają się po odbiciu kierownicą  ( należy pojeżdzić, powinno dojść do normy). Coś mi tutaj z tą jazdą nie pasuję. Czyżby trzeba by zachaczyć o ASO?
Odpowiedz
U Ciebie chodzi pewnie o kalibrację czujnika skrętu dlatego masz problemy z ESP.Jeżeli chodzi o kierunki to czy nie odbijają przy skręcie w obydwie strony..?
Odpowiedz
Tak jakby niebyło opcji wyłączania kierunkowskazów, ani w lewo, ani w prawo
Odpowiedz
Znalazła się przyczyna niedziałającego wyłącznika kierunkowskazów :20: . Czasami warto się zastanowić czy znajomy mechanik potrafi dobrze coś zrobić. Jak pisałem była robiona regeneracja maglownicy i wcieło wyłączanie kierunkowskazów. Zupełnie inny mechanik, nieznajomy ale znający się na rzeczy. Podczas montażu-demontażu uszkodzona TASMA POD KIEROWNICE ZWIJAK DO ODBIJANIA KIERUNKOWSKAZÓW UKŁAD STYKOWY .
Odpowiedz
Dzisiaj miałem dwa razy chwilowy brak wspomagania. Czyżby brak płynu lub problemy z maglownicą? Jak można jeździć bez wspomagania po mieście!!! Wysiadło właśnie przed skrzyżowaniem, tragedia jak ja ten skręt zrobiłem, czołgiem łagodniej bym zrobił smile Wspomaganie wróciło po skręcie a potem po przejechaniu 0,5 kilometra na prostej czułem, że znowu wysiadło, ale tylko na kilka sekund. Potem jazda po mieście, manewry i 30 km trasy do domy i wszystko w porządku.
Odpowiedz
(2013-Mar-02, 20:55)Bizon-ek link napisał(a):Dzisiaj miałem dwa razy chwilowy brak wspomagania. CzyĹźby brak płynu lub problemy z maglownicą? Jak moĹźna jeĹşdzić bez wspomagania po mieście!!! Wysiadło właśnie przed skrzyĹźowaniem, tragedia jak ja ten skręt zrobiłem, czołgiem łagodniej bym zrobił smile Wspomaganie wrĂłciło po skręcie a potem po przejechaniu 0,5 kilometra na prostej czułem, Ĺźe znowu wysiadło, ale tylko na kilka sekund. Potem jazda po mieście, manewry i 30 km trasy do domy i wszystko w porządku.
Możliwe,że coś złego z prądem się dzieje.
Odpowiedz
sprawdź poziom oleju.... jak ci przerywa tzn ze pompa łapie powietrze i wspomaganie nie działa chwilami

Jesli masz dłuższe przerwy to najprawdopodobniej coś z zasilaniem
Odpowiedz
Czyli co z prądem? Pod garażem jak wróciłem kręciłem kierownicą na postoju to miałem takie falowanie świateł jak by był większy pobór energii.
Miałem niedawno wymieniany moduł CIM i montowany hak. Czy by to coś mogło sprawić problemy?

No ale ładowanie jest.
Odpowiedz
(2013-Mar-02, 21:59)Bizon-ek link napisał(a):Czyli co z prądem? Pod garaĹźem jak wrĂłciłem kręciłem kierownicą na postoju to miałem takie falowanie świateł jak by był większy pobĂłr energii.
Miałem niedawno wymieniany moduł CIM i montowany hak. Czy by to coś mogło sprawić problemy?
U mnie jak siadło ładowanie to nie było wspomagania
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości