na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 10 593 2018-Wrz-18, 14:30
Ostatni post: DjHardy
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 0 405 2018-Mar-10, 19:08
Ostatni post: mleczny87
  {A} Wentylator chłodnicy rafaljereczek 4 1 013 2017-Gru-27, 16:50
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Uszczelniacz do chłodnic - stosować czy nie?
Czy ktoś stosował taki preparat ? zauważyłem że jak zrobię powyżej 100km mam wyciek z chłodnicy,nawet zlokalizowałem gdzie,mechanik powiedział że przy dłuższej jeździe dopiero występuje wyciek na skutek większego ciśnienia w chłodnicy,potwierdziłbym to ,bo przy mniejszej ilości km nic nie wycieka,jest tam uszczelka ale nikt nie podejmuje się jej wymiany,żaden znajomy mechanik,ponieważ jest zaciskana fabrycznie i nikt nie daje gwarancji żeby tak spowrótem to zacisnąć.Koszt nowej chodnicy ok 350-400zł + wymiana ,chciałbym to narazie ominąć .

Edit: dodany prefiks, korekta tytułu /// marsuc
Odpowiedz
Nową?
Odpowiedz
Tak manualną,zapytam mechanika bo sam wiesz jak oni podchodzą do tematu jak ktoś przywozi swoje części
[br][size=0.7em]Dodano: [time]Czw, 29 Mar 2012, 19:51[/time][/size]
W razie czego w połowie kwietnia lub pod koniec jest mozliwość odbioru osobistego? prowadzę również klub caravaningowy i w majówkę mamy rozpoczęcie sezonu,mam paru przyjaciół w klubie z Twoich stron,z Pruszkowa z Konstancina Jez. oraz jeszcze jednego ale dokładniej nie wiem z jakiej części jest wawki,więc może by mi tą chłodnicę odebrali od Ciebie.

Edit:
Temat odbioru itp. proszę załatwiać na PW, wink tutaj prowadźmy rozmowę dotyczącą tytułu smile /// marsuc
[br]Dodano: [time]1333046441[/time]
Ok marsuc  17
Odpowiedz
szkoda kasy na uszczelniacze, bo nigdy nie wiesz kiedy przestanie Ci uszczelniać, a przestanie w najmniej odpowiednim momencie wink

(2012-Mar-29, 18:42)Janu40 link napisał(a): Tak manualną,zapytam mechanika bo sam wiesz jak oni podchodzą do tematu jak ktoś przywozi swoje części

wymiana chłodnicy to nie jest jakaś wielka filozofia - jak masz odrobinę zdolności technicznych, to można to spokojnie zrobić samemu
Odpowiedz
Też o tym myślałem :-)
Odpowiedz
Lepiej wymienić i mieć spokój niż jechać w dalszą podróż i myśleć czy się rozcieknie smile

A z tymi uszczelniaczami to pewnie ta sama bajka co z uszlachetniaczami do paliw wink
Odpowiedz
A ja powiem lać uszczelniacz i byle nie ten niby w proszku bo tym to faktycznie zapchasz chłodnice. A takim w płynie to nie ma co się bać zapchania układu ludzie to nie są czasy PRL i obecne specyfiki nie są takie do bani. W astrze mi ciekło i wlałem i przejechałem z 1.5 roku i sprzedałem i było ok. do samego końca a też przeciekało.
Ja mówię jak nie ma max przecieku to nie wydatek kup i spróbuj ew. wiele nie stracisz a nawet jeśli nie uda to zapchać układu Ci nie zapcha płukanko i będzie ok.
Odpowiedz
Ostatnio wykryłem mały wyciek z chłodnicy w mojej zośce.
bez demontażu wygląda jakby ciekło z łączenia aluminium z plastikiem. po lewej stronie samochodu.
nie jestem zwolennikiem uszczelniaczy dodawanych do płynu chłodzącego.
czy próbował ktoś kleić od zewnątrz chłodnicę, czym i z jakimi skutkami??
Odpowiedz
ja przez to zapchałem se nagrzewnice
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości