na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie kable rozruchowe do diesla? aqua 9 8 391 2015-Mar-03, 09:37
Ostatni post: Jacek2308
  torque - monitoring pracy auta oraz usuwanie błedĂłw z komĂłrki gito 2 3 749 2014-Lut-15, 18:38
Ostatni post: Dziadek13
  {B} Czyszczenie zapchanego katalizatora spokomaroko 26 16 044 2012-Cze-12, 23:01
Ostatni post: scaniairizar
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A, B, C} Czyszczenie auta wewnątrz i na zewnątrz - jakie narzędzia i środki polecacie?
Witam,

Nie wiem czy w odpowiednim dziale pisze - jesli nie to prosze moderatora o przesuniecie do wlasciwego miejsca smile

Jako, ze zbliza sie czas wiosennego, kompleksowego czyszczenia Zosi mam do Was takie pytanie smile

Interesuje mnie czym "szorujecie" Zosie, ze tak powiem na zewnatrz, a czym we wnatrz?

Co uzywacie do alufeg? Zeby byla ladne, blyszczace smile Polecicie jakis srodek?

I tak samo moze bedziecie mogli polecic jakis srodek do wewnatrz, do tych plastikow, np. kolo drzwi? Mowie od razu, ze plak odpada bo dla mnie za tusty... ale co zrobic zeby te progi, wszelakie plastiki nabraly ladnego koloru, polysku smile i w ogole zeby bylo ladnie i pachnaco ? smile

Wszelkie sugestie, porady mile widziane smile
Odpowiedz
Jeśli chodzi o lakier to po zimie proponuję dobrze umyć auto...podwozie również(chociaż spłukać). Jeśli auto długo nie było polerowane to można zastosować lekko ścierną pastę a następnie koloryzującą pod kolor auta..Wybór na rynku jest przeogromny.Osobiście stosowałem Simoniz,Turtle,T-Cat. Ostatnio zainwestowałem w Mequiars-a.Są to kosmetyki droższe od wspomnianych wcześniej.Czy lepsze tego nie wiem ale na pewno łatwiej poleruje się lakier i fajnie pachną smile.Do środka nigdy nie stosowałem plaka,bo deska potem świeci się za bardzo i odbija w szybie.Polecam ścierki do kokpitu (matowe) z firmy "Moje auto".
Odpowiedz
A czym, jak doczyścić podeptane plastiki na progach?
Odpowiedz
Ja w tym roku chcę iść 2klasy wyżej i skosztować produktów Race Glaze-produkty stricte detailingowe,zdam relację,ale to dopiero jak będzie cieplej  14
Odpowiedz
(2012-Kwi-02, 17:20)kubik_CDTi link napisał(a):Ja w tym roku chcę iść 2klasy wyĹźej i skosztować produktĂłw Race Glaze-produkty stricte detailingowe,zdam relację,ale to dopiero jak będzie cieplej  14

tylko pytanie czy masz wiedzę i sprzęt żeby z nich "wycisnąć" wszystko co się da?

Mi kiedyś kolega zrobił polerkę środkami Mequiar's i efekt przyznam był niezły, ale ja bym nie miał chyba tyle cierpliwości żeby całe autko 10 razy dookoła obchodzić (a to glinka, a to taka pasta, a to inna, ściereczka taka, gąbeczka taka...)

Sam używałem kiedyś t-cut color fast i myślę, że daje radę, natomiast dawno temu użyłem nieumiejętnie pasty lekkościernej K2 - ile czasu i nerwów mnie kosztowało doprowadzenie maski do ładu, to wiem tylko ja wink
Odpowiedz
(2012-Kwi-02, 14:50)karolp1993 link napisał(a):A czym, jak doczyścić podeptane plastiki na progach?

Najpierw umyć szczoteczką z płynem a potem możesz natłuścić np plakiem aby ożywić kolor.Ale jak plak wyschnie to znowu będą wyglądały ohydnie...chyba,że nie są porysowane.
Odpowiedz
(2012-Kwi-02, 18:21)Grisza link napisał(a): tylko pytanie czy masz wiedzę i sprzęt Ĺźeby z nich "wycisnąć" wszystko co się da?
Z tym akurat problemu nie ma.Trochę aut już przez moje ręce się przewinęło.
Korekty lakieru robić nie muszę,więc za polerki mechaniczne się nie tykam,z którymi styczności nie miałem,choć nie da się ukryć dają najlepsze efekty,z tym,że zbieramy jednak lakier.
Teraz przede wszystkim rozszerzę działania.
Do tej pory było mycie->glinkowanie->wosk.
Teraz ma być mycie+ironX->glinkowanie->pre-wax->no i wosk
Zrobię relację,ale to musi być ładne i ciepłe popołudnie  32
Odpowiedz
Polecam preparat o nazwie DIMER. Jest to środek skoncentrowany, który rozcieńczamy z wodą (proporcje zależą od tego co chcemy myć i jak mocno jest to brudne) - ja stosuję proporcję 1:10 niemalże do wszystkiego. Tapicerkę po spryskaniu tym preparatem (po ok. 30 sekundach) przecieram starą firaną (jest szorstka i dobrze usuwa/wciąga brud), silnik wystarczy spłukać bieżącą wodą - nie trzeba myjki wysokociśnieniowej, ścierką zamoczoną w tym roztworze można wycierać niemal wszystko... Aaaa świetnie radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z plastikowych paneli. Dla mnie jest to super środek!
Odpowiedz
(2012-Kwi-02, 18:38)Marki link napisał(a): [quote author=karolp1993 link=topic=1395.msg14737#msg14737 date=1333374613]
A czym, jak doczyścić podeptane plastiki na progach?

Najpierw umyć szczoteczką z płynem a potem możesz natłuścić np plakiem aby ożywić kolor.Ale jak plak wyschnie to znowu będą wyglądały ohydnie...chyba,że nie są porysowane.

[/quote]
no właśnie...też miałem o to pytać. Tylko, że ja mam osobiście 'alergię' na zapach i potem tłusty efekt po Plaku, który potem jeszcze bardziej przyciąga syf. Czy są produkty bezzapachowe? I takie co nie przyciągają potem kurzu? 
Odpowiedz
Są też z "Moje auto" ścierki nasączone,antystatyczne,fajnie pachną,które nadają delikatny połysk.Też dają radę.

http://www.moje-auto.pl/Produkty,product...blyszczace
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości