na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy moĹźna załoĹźyć węszą opone na szerszą felge? xadaspl 1 779 2016-Sie-14, 15:39
Ostatni post: Mietas
  {B} zmiana felg z 16" na 15" - czy jest taka moĹźliwość? marko74 13 3 473 2015-Paż-13, 12:48
Ostatni post: kuszu
  [FAQ ZB] Felgi do Zafiry B - wymiary , podstawowe informacje Kaliope 91 35 564 2015-Paż-12, 10:45
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy waga felgi wpływa na osiągi i eksploatację auta.
(2012-Kwi-03, 22:04)Przemcio link napisał(a): [quote author=Grisza link=topic=1416.msg14906#msg14906 date=1333486877] Dam sobie głowę uciąć
To nie masz głowy.
[/quote]

fajnie że mamy demokrację i każdy może mieć swoje zdanie wink

Jeśli jesteś w stanie to rozróżnić, to chylę czoła. Ja na 100% bym nie zauważył różnicy (no może jeżdżąc supersportowym bolidem po torze, ale nie 150KM Zafirą po polskich drogach) wink
Odpowiedz
Polecam felgi Rota,opony też organoleptycznie zważyć i będzie najlepiej.
Do auta jakim jest Zafira nie ma to większego sensu,chyba,że lubicie zanudzać znajomych przy kolacji na temat nowych lekkich kół w  waszym sportowym Vanie. 17 
Odpowiedz
Jeżeli ktoś jest w stanie zauważyć różnicę wagi felgi przy zachowaniu tych samych wymiarów i typów opony to ja również chylę czoła.
Jak dla mnie ta różnica jest nieodczuwalna. Ponadto z wielu źródeł można wyczytać że alumki (pomimo że cięższe) oprócz poprawy wizualnej lepiej wpływają np. na chłodzenie układu hamulcowego. Czyli coś w tym jest  mysli .

Pomimo że alumy są tak "wadliwe" to i tak bym ich nie zamienił na lżejsze struktury z pięknymi srebrnymi deklami od rzemieślnika  27 .
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 05:34)marsuc link napisał(a): na chłodzenie układu hamulcowego.
Nie układu lecz tarcz które są jego częścią  i  zapewniam że nie wszystkie alufelgi.
(2012-Kwi-04, 05:34)marsuc link napisał(a): lĹźejsze struktury z pięknymi srebrnymi deklami od rzemieślnika
Ciekawe bom nie widział, jak to napisałeś  "dekli od rzemieślnika" dedykowanych do felg strukturalnych Opla. Ale pewnie więcej widziałeś i więcej wiesz. Ja jedynie chciałem podzielić się wiedzą że na naszych drogach destrukcyjne na zawieszenie działa, nie tylko zamiana na mniejszy profil opony i większy rozmiar felgi. Odbiegając nieco od meritum Oplowi felga strukturalna się udała i bardzo wiele osób patrząc na nią myśli ze to alus.
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 12:04)Przemcio link napisał(a): Ciekawe bom nie widział, jak to napisałeś  "dekli od rzemieślnika" dedykowanych do felg strukturalnych Opla. Ale pewnie więcej widziałeś i więcej wiesz.

Zapraszam w niedzielę na giełdę samochodową do Gliwic wink . Przy najbliższej okazji jak będę na częściach to podeślę Ci fotki rzemieślniczych rzeźb smile .

(2012-Kwi-04, 12:04)Przemcio link napisał(a): Odbiegając nieco od meritum Oplowi felga strukturalna się udała i bardzo wiele osĂłb patrząc na nią myśli ze to alus.

Tego się nie da ukryć wink  pod warunkiem że pierwszy raz je widzi.
Odpowiedz
Tylko co to ma wspólnego z tematem. Dla mnie to typowe  ot
Odpowiedz
A moim zdaniem jest to kolejny temat z cyklu co jest lepsze... i najśmieszniejsze jest to, że żadna ze stron nie argumentuje swoich racji w sposób merytoryczny posługując się jedynie opiniami obiegowymi, zasłyszanymi jakich pełno w całym rzeczywistym i wirtualnym świecie
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 12:36)Mietas link napisał(a): posługując się jedynie opiniami obiegowymi
W inercjalnym układzie odniesienia, jeśli na ciało nie działa żadna siła lub siły działające równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym. Bezwładność ciał jest to zdolność ciał do przeciwstawiania się wszelkim zmianom ruchu. Miarą bezwładności jest jego masa. Przykładem bezwładności jest np to że kiedy jedziemy samochodem i on nagle zahamuje to my automatycznie przechylamy się do przodu. Ciało jest bezwładne ponieważ chce nadal pozostawać w tej samej pozycji i dlatego wykonuje ten ruch wink
Czy ta zasada bezwładności jest bardziej śmieszna czy może mało merytoryczna.  26
Tym wątkiem jedynie chciałem zaznaczyć pewien aspekt kompletnie obcy bądź mało znany adwersarzom . Jeśli jednak zasiałem choć jedno małe ziarnko zaciekawienia to zapraszam na fora specjalistyczne, typowo tuningowe. Tam jest to szerzej opisane.
Odpowiedz
Przemo - pisząc swojego poprzedniego posta nie miałem na myśli Ciebie jako autora tematu, ponieważ jak sam zauważyłeś
(2012-Kwi-04, 12:24)Przemcio link napisał(a): Tylko co to ma wspĂłlnego z tematem. Dla mnie to typowe  ot
Twoi adwersarze zaczęli uciekać od meritum
Odpowiedz
Waga felg 16" przedstawia sie nastepująco:
Felga stalowa zwykła waży 8.3 kg
felga strukturalna waĹźy 9,7 kg
felga aluminiowa około 11kg

i jak tu montować felgi z lekkich stopów

[br][size=0.7em]Dodano: [time]Sob, 07 Kwi 2012, 00:21[/time][/size]
Dlatego aby nie było różnicy w wadze to zarówno na zimę jak i na lato mam koła na strukturach
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości