na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy moĹźna załoĹźyć węszą opone na szerszą felge? xadaspl 1 821 2016-Sie-14, 15:39
Ostatni post: Mietas
  {B} zmiana felg z 16" na 15" - czy jest taka moĹźliwość? marko74 13 3 531 2015-Paż-13, 12:48
Ostatni post: kuszu
  [FAQ ZB] Felgi do Zafiry B - wymiary , podstawowe informacje Kaliope 91 35 903 2015-Paż-12, 10:45
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy waga felgi wpływa na osiągi i eksploatację auta.
Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanych przez producenta alusów do danego modelu auta.
Każda modyfikacja może mieć destrukcyjny wpływ na auto i jego bezpieczeństwo, dlatego nawet, inne niż zalecane, ciśnienie w oponach może obniżyć żywotność elementów zawieszenia.
Odpowiedz
(2012-Kwi-06, 23:15)Miras link napisał(a): >Waga felg 16" przedstawia sie nastepująco:
>Felga stalowa zwykła waży 8.3 kg
>felga strukturalna waĹźy 9,7 kg
>felga aluminiowa około 11kg

[br][size=0.7em]Dodano: [time]Sob, 07 Kwi 2012, 00:21[/time][/size]
Dlatego aby nie było różnicy w wadze to zarówno na zimę jak i na lato mam koła na strukturach

Świetnie.
Więc dla skrajnych przypadków (felga 8.3 kg vs felga 11 kg) - czy da się wyliczyć jaka jest różnica czasu przyspieszenia 0-100 km/h ?
Lub Vmax dla obydwu przypadkĂłw ?
(Oczywiście w tym samym samochodzie ?)

Wtedy możliwa będzie rzeczowa dyskusja

Pozdrawiam
Michał "MrMichu"
Zosia B , 1.9 DTH

Edit: tekst autora postu został wyjęty z cytatu / Mietas
Odpowiedz
według mnie pewnie wpływa, no skoro wybierzemy 8 kg a np 11 kg no to chyba jest róznica? Im cięzej tym wiecje paliwa itp ale to są pewnie małe ilości , więc raczej bym się tym nie przejmował.
Koledzy felgi aluminiowe które większość z nas ma a felgi z lekkiego stopu z prawdziwego zdarzenia to 2 inne bajki. Dobra felga z lekkiego stopu jest lżejsza od stalowej, sam się zdziwiłem jak wziąłem do ręki ori 15 z BMW jaka była leciutka. Poza tym kupując faktycznie lekką felgę a nie tylko z nazwy "z lekkiego stopu" trzeba zapłacić odpowiednio. Dla przykładu 16

Felga Team Dynamics PRO RACE 1.2S 7x16 czarna z niebieskim
ET 15-45
Linia Motorsport
Waga 7.4 kg

http://www.autoracing.pl/p/2163/29882/fe...felgi.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości